Hasta İletişimi Yönetimi

TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı
Hasta İletişimi Yönetimi

Hasta İletişimi Yönetimi etkinliğinin amacı, sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışacak olan Sağlık Yönetimi Bölümü lisans ve lisansüstü öğrencilerine hastayla olan iletişimin önemini aktararak hastayla nasıl bir iletişim kurulması gerektiği ve bunu sağlayacak iletişim kanallarının neler olduğunu, kısacası çocuk, engelli, yaşlı ve hamile hastalarla yakınlık kurmada nasıl bir iletişim tarzının sürdürülmesi gerektiği ile güncel bilgilerin verilmesidir. Etkinlik kapsamında özellikle Covid-19 pandemisi gibi acil durumlar karşısında hasta ile iletişim kurma şeklinin nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi sunulacaktır. Etkinlik kapsamında toplam

19 saat ders gerçekleştirilecektir.

Eğitimin Kapsamı
Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenecek olan bu etkinliğin hedef kitlesini Sağlık Yönetimi bölümü lisans ve lisansüstü öğrencileri oluşturacaklardır. Etkinliğe kontenjan fazlası başvuru olması durumunda; öncelikli olarak lisansüstü öğrenciler tercih edilecektir. Bu öğrencilerin ardından lisans öğrencileri tercih edilecektir. Öğrencilerin seçiminde başarı notu dikkate alınacaktır (Genel not ortalamasının 2,5 ve üzeri olması). Bunun yanında “herhangi bir disiplin cezası almamış olmak, Daha önce herhangi bir kurumdan hasta iletişimine yönelik bir eğitim almamış olmak, projeye seçilmeleri dahilinde proje tarihleri boyunca tüm etkinliklere devamsızlık yapmayacak şekilde katılmayı taahhüt ediyor olmak gibi kriterler baz alınacaktır. Her günün en son oturumunda sağlık yönetimi bölümü öğrencilerinin o gün hasta iletişiminin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi için uygulama noktasında neler yapılabilir sorunsalına cevap vermeleri istenecektir.

Etkinliğin Yapılacağı Yer ve Konaklama
Etkinlik Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda 27.06.2022-29.06.2022 tarihleri arasındadır. Etkinliğin yapılacağı salon, 160-180 kişilik bir kitleye uygun olup Dicle Üniversitesi ana yerleşkesi içerisinde yer almaktadır. Eğitime katılacaklar, Konuk Evi 1, Konuk Evi 2, Diyarbakır Öğretmenevi ve Diyarbakır’da yer alan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda konaklayabileceklerdir. Etkinliğin yapıldığı üniversite içerisinde yemek ihtiyacı “Havuzbaşı Restaurant” ve “Öğrenci Yaşam Merkezi” ile Dicle Üniversitesi Yemekhanesinden karşılanacaktır. Belirtilen yerler, etkinliğin gerçekleşeceği alana yürüme mesafesindedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

sixteen − 11 =