HASEKAP Eğitmen Eğitimleri

HASEKAP Eğitmen Eğitimleri

Habitat Sosyo – Ekonomik Kalkınma Programı, TANAP’ın geçtiği güzergahta yer alan Ardahan, Erzurum ve Kars illerinde bulunan 122 köy, kasaba ve mahallede sosyal ve ekonomik kalkınmanın desteklenmesi hedefi ile geliştirilmiştir.

Bu kapsamda 18-22 Ekim tarihleri arasında 3 program ilinde eşzamanlı olarak eğitmen eğitimlerimiz başlayacaktır. Eğitmen eğitimlerine sadece program illerinden gelen başvurular değerlendirilecektir. Kontenjan sınırlıdır.

Program kapsamında Ardahan, Erzurum ve Kars illerinde kırsal bölgede, ilçelerde ve il merkezlerinde Finansal, Kodlama ve Teknoloji konularını kapsayan eğitimler yapılacaktır.

Finansal Bilinç Programı: Habitat Derneği’nin Finansal Bilinç alanında yaptığı programın kırsal bölgeye uyarlanmış halidir. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Teknoloji Programı: İletişim araçlarının doğru kullanımını, çocukların, gençlerin ve internetle henüz tanışmamış yetişkinlerin bilişim programlarını kullanım becerilerini geliştiren programdır. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kodlama Programı: Çocukların bilgisayarı tanımaları, kullanmaları, bilgisayar karşısında tüketici olmaktan çıkıp üretici konumuna gelmesi, çocukların algoritma becerilerini geliştirecek, onları programcılık ile tanıştırarak, kod okuryazarlığı bilincini yaymayı hedefliyen programdır. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 150 kişiye ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin eğitim dışı faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin savunuculuğunu yapması beklenmektedir.

Eğitmen Eğitimi Detayları Nelerdir?

Katılımcıların konaklama, yeme – içme, ulaşım masrafları tarafımızdan karşılanacaktır.

Son Başvuru: 11 Ekim 2017

Her türlü sorunuz için hasekap@habitatdernegi.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Dikkat! Formu doldurmaya başlamadan önce mutlaka açıklamayı okuyunuz. Başvuracağınız eğitmen eğitimi programını ve ilini öncesinde mutlaka seçmelisiniz.

Proje illerinde yaşıyorsanız ya da öğrenim görüyorsanız eğitmen eğitimlerine başvuru yapabilirsiniz. (Ardahan, Erzurum, Kars)

Yaşadığınız il ile eğitmen eğitimine dahil olmak istediğiniz yerler farklı olabilir.

Katılımcıların yol, konaklama ve üç öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

HASEKAP Eğitmen Eğitimleri Başvuru Formu