HASANKEYF HEDİYELİK EŞYA TASARIM YARIŞMASI

T.C.

HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI

HEDİYELİK EŞYA TASARIM YARIŞMASI

AMAÇ

Hasankeyf’in daha iyi tanıtımı, yerli ve yabancı ziyaretçilerin Hasankeyf’ten ayrılırken Hasankeyf’e ait renkleri ve hatıraları birlikte götürebilmelerini sağlamak, Hasankeyf kültürünü yaşatmak, yöreyi en iyi anlatan, simgeleyen hediyelik eşya tasarımını ve ürününü hedeflemektedir.

KAPSAM

Yarışmacılar el sanatlarının aşağıda gösterilen dallarında (Hasankeyf temalı) düzenlenecektir.

Ahşap, Cam ve Alçı Süsleme Grubu

Nakış ( El Nakışı ve Kurdela Nakışları) Ürünleri Grubu

Tekstil Ürünleri Grubu (dokuma, nakışlama, desenleme, oya vb.)

ŞARTLAR

Yarışma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tasarımcı/katılımcılara açıktır.

Değerlendirme kurulu üyeleri yarışmaya katılamazlar.

Yarışmada değerlendirilecek tasarımlar, ürün/obje niteliğinde olması gereklidir.

Tasarımcı ve katılımcılar; isterlerse birden çok dalda, ancak bir dalda en çok üç tasarım ile yarışmaya katılabilirler. Tasarımlar 05 Kasım 2012 – 04 Ocak 2013 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde aşağıda belirtilen adrese elden veya posta yolu ile teslim edilecektir. Ancak postada olabilecek kayıp ve zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

BİLGİ EDİNME VE ÜRÜN TESLİM ADRESİ

Proje Koordinasyon Birimi Hasankeyf Kaymakamlığı 72350 Hasankeyf/ Batman

Tel: +90 488 381 22 17

Tasarımcı/katılımcılar, her ürünleri için ayrı ayrı olmak kaydıyla Hasankeyf Kaymakamlığı Proje Koordinasyonu Birimi veya www.hasankeyf.gov.tr adresinden edinebilecekleri başvuru formlarını eksiksiz olarak doldurarak ve üzerinde yalnızca rumuzun yazılı olduğu bir zarfa konacaktır. Zarf, kapalı olarak ürün ve tasarımların olduğu pakete konulmalıdır.

Teslim edilecek ürün ve tasarımların, ambalajlı ve bilgi etiketli olması gereklidir. Zarflarında hatalı ve eksik belge olanlar yarışma dışı bırakılır.

YARIŞMA JÜRİSİ

Hasankeyf Kaymakamı başkanlığında İl Kültür Turizm Müdürlüğünden bir kişi, Batman Üniversitesi Meslek Yüksekokulu El Sanatları alanı bölümünden bir öğretim görevlisi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden bir kişi, El Sanatları alanında iki öğretmen ve sivil toplum kuruluşundan bir temsilciden oluşturulacak değerlendirme kurulu tarafından ödüllendirilecek tasarımlar belirlenecektir.

DEĞERLENDİRME

Tasarımların değerlendirilmesinde aşağıdaki kriterler dikkate alınacaktır.

Yarışma şartlarına uygunluk, geleneksel kültürü yansıtıcılık, tasarım, malzemenin uygunluğu ve doğru kullanımı, ustalık, ürüne ilişkin bilgilendirme, uygun ambalaj.

Seçici jüri katılımı yeterli görmediği takdirde yarışmayı sebep bildirerek erteleme hakkı ile yarışmaya katılan tasarımların Hasankeyf’in ihtiyacını karşılayamaması halinde eserlere ödül verip vermeme hakkını saklı tutar.

ÖDÜLLENDİRME

Birincilik Ödülü : Cumhuriyet Altını, Netbook

İkincilik Ödülü : Cumhuriyet Altını

Üçüncülük Ödülü : Yarım Altın

Katılanlar arasında ödül alanların dışında ilk 10 a girenler Çeyrek Altın verilecektir.

Ayrıca tüm katılımcılara Kaymakamlık tarafından teşekkür belgesi verilecektir.

DİĞER ŞARTLAR

Yarışma Başlangıç Tarihi : 05 Kasım 2012

Son Teslim tarihi : 04 Ocak 2012

Sonuçların açıklanması : 11 Ocak 2012

Yarışmaya katılan tasarımlar iade edilmez, seçici kurul değişiklik isteme şartıyla bir hediyelik eşya tasarımına birincilik ödülü vermeye yetkilidir. Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri tasarımların telif ve yayın haklarını süresiz olarak Hasankeyf Kaymakamlığına verdiklerini ve buna bağlı olarak 5846 sayılı fikir ve sanat eserleri kanunu ve diğer ilgili mevzuat gereğince, sözü edilen tasarımların çoğaltma, işleme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arzında gerekli bilumum haklar için Hasankeyf Kaymakamlığına izin/muvafakat name verdiklerini kabul ederler.

T.C
HASANKEYF KAYMAKAMLIĞI
Hediyelik Eşya Tasarım Ürün Yarışması

Başvuru Formu
T.C Hasankeyf Kaymakamlığı Hediyelik Eşya Tasarım Ürün Yarışması şartnamesinin katılım koşullarını ve şartnamenin tüm maddelerini aynen kabul ettiğimi beyan eder ve beyanımı aşağıdaki imzamla onaylarım.

Rumuz
Adı Soyadı
T.C Kimlik No
Doğum Tarihi
Okulu/Kurumu/Firması
Adres
Ev Telefonu
İş Telefonu
Cep Telefonu
e-mail
Tarih
İmza

Not: Bu form eksiksiz olarak doldurulacak ve üzerinde yalnızca rumuzun yazılı olduğu bir zarfa konacaktır. Zarf, kapalı olarak tasarımlarının olduğu pakete konulmalıdır.

Teslim Adresi: Proje Koordinasyon Merkezi Hasankeyf Kaymakamlığı Binası 72350 –Hasankeyf/Batman
Telefon: 488 381 22 17

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin