Hareket Okulda Projesi Çevrimiçi Öğretmen Atölyesi Başvuru

Öğretmen Atölyesi
Öğretmen Atölyesi Başvuru

Hareket Okulda BoMoVu Öğretmen Atölyeleri yüz yüze buluşmalarının ardından bir de çevrimiçi atölye planlanmakta.

Atölye üç güne yayılacak tek bir atölyedir, Zoom platformu üzerinden gerçekleşecektir.

Hareket Okulda, çocukların öğrenme becerilerini desteklemek, iyi olma haline katkıda bulunmak, hareket edebilecekleri kapsayıcı ve güvenli alanları genişletmek ve öğrencilerin toplam hareketini artırmak amacıyla, 2019’dan beri uyguladığımız bir projedir. 2021-22 eğitim öğretim yılında üçüncü dönemine girmiş olan proje, ERG ve BoMoVu tarafından yürütülen ve NIKE Türkiye tarafından desteklenen Aktif Okul Projesi’nin Türkiye’deki ilk iki döneminde geliştirilen Aktif Okul Öğretmen Kılavuzu’nun yaygınlaştırılmasını amaçlar.

2021-2022 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek olan projenin bu aşaması, öğretmenleri hem uygulayıcı hem de eğitici olarak güçlendirerek, okulların tüm paydaşlarıyla aktif olmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

Proje kapsamında:

– Türkiye’de dört farklı ilde 150 öğretmenle aktif okul ilkeleri ve uygulaması konusunda atölyeler yapılacak,
– Bu öğretmenlerden 25’i Hareket Elçisi olarak belirlenecek. Hareket Elçileri, projenin uygulanması ve diğer öğretmenlere yaygınlaştırılması süreci boyunca proje ekibi tarafından desteklenecek,
– Tüm öğretmenler, destekleyici kaynaklar ve etkileşimli araçlar içeren dijital platformlar üzerinden deneyim paylaşacak ve dayanışma ağları kuracak.

Proje sayesinde dört farklı ilde çok sayıda çocuk, okul içinde ve dışında daha aktif bir yaşam sürecek; bu da çocukların sosyal yaşamlarını, sağlıklarını ve öğrenmelerini olumlu yönde etkileyecek. Daha fazla okul, aktif okul kültürünü benimseyecektir.

Zoom platformu üzerinden gerçekleşecek olan çevrimiçi atölyemiz için kontenjanımız 25 kişi olup, atölye oturumları aşağıdaki tarih ve saatlerde gerçekleşecektir.

Katılmayı düşünen öğretmen ve idarecilerin atölyenin tüm oturumlarına katılmaları beklenmektedir:
16 Ocak 2022 Pazar 11.00 – 14.00
17 Ocak 2022 Pazartesi 19.30 – 21.30
19 Ocak 2022 Çarşamba 19.30 – 21.30

HAREKET OKULDA BoMoVu ÇEVRİMİÇİ ÖĞRETMEN ATÖLYESİ BAŞVURU FORMU

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin