Hanterra Seramik Yarışması

seramik yarışması
hanterra seramik yarışması

hanterra seramik yarışması, ulusal, jürili bir seramik yarışmasıdır.
İşlevsel el yapımı seramiğin kullanımını, kaliteli ve özgün tasarımları teşvik etmek amacıyla hanterra tarafından tanıtılır ve düzenlenir.

hanterra seramik yarışması,
⦁ Seramiğe ilginin bu kadar yoğun olduğu bu dönemde, iyi tasarımın, özgün olmanın, kaliteli üretimin önemini hatırlatmayı;
⦁ Seramikle neler yapılabileceğini gösteren, yaratıcılığı ve hayal gücünü yansıtan, el yapımı seramik eserleri özendirmeyi;
⦁ Seramikçinin el yapımı işlevsel bir seramiği yaratırken harcadığı zaman, emek, gösterdiği özen ile yaratım sürecindeki hayal gücü ve düşünceyi ödüllendirmeyi hedefliyor.

Konu

hanterra seramik yarışmasının 2021 yılı konusu: KUPA | FİNCAN

Katılım Şartları

⦁ hanterra seramik yarışması, tecrübesi, yaşı ve eğitimi ne olursa olsun, Türkiye’de ikamet eden, seramik yapmayı seven herkese açıktır.
⦁ Katılım ücretsizdir.
⦁ Eserler herhangi bir seramik tekniği kullanılarak oluşturulabilir. El yapımı seramiği ön plana çıkarmak için düzenlendiğinden bilgisayar destekli (üç boyutlu yazıcılar ile) seramik üretimi hariçtir. Eserler başka malzemelerin kullanımını içerebilir ancak çoğunluğu seramik olmalıdır.
⦁ Sanatçılar, yarışmaya katılarak eserlerin kendileri tarafından yapıldığını, özgün olduğunu, son iki yılda yaratıldığını, başka yarışmalara katılmadığını ve sosyal medya dahil hiçbir yerde sergilenmediğini beyan eder. Katılımcı yarışmaya katılacağı eserlerin sahibinin, yaratıcısının kendisi olduğunu, bu eserle ilgili 3. kişilerin telif, eser sahibi vs. herhangi bir nam altından hak sahibi olmadığını kabul ve taahhüt eder. Aksi durumda tüm hukuki ve cezai sorumluluk kendisine ait olacaktır.
⦁ Kurallara uyulmaması halinde, jüri çalışmayı sergiden çıkarma ve nihayetinde ona verilen ödülleri geri çekme hakkını saklı tutar.

Değerlendirme Kriterleri

Jüri üyeleri eserleri aşağıdaki kriterlere göre değerlendirecektir.
⦁ Konu ile ilişkisi, işlevine uygunluğu, ergonomik olması,
⦁ Tasarımının özgünlüğü, yaratıcılığı,
⦁ Üretiminin ve bitişin teknik nitelikleri.

Ödüller

BAŞARI ÖDÜLÜ
10.000 TL değerinde hanterra hediye çeki,
1.mansiyon 2.500 TL değerinde hanterra hediye çeki,
2.mansiyon 2.500 TL değerinde hanterra hediye çeki,
3.mansiyon 2.500 TL değerinde hanterra hediye çeki olacaktır.
İlk elemeyi geçen eserler sergilemeye hak kazanacaklardır. Sergileme ödülü, yarışmaya katılım adet ve niteliğine bağlı olarak, jüri ve hanterra tarafından kararlaştırılacaktır. Bu kurulun verdiği karar kesin olup, bu karara karşı herhangi bir itiraz yolu bulunmamaktadır.
Ödül kazanan eser sahipleri, hanterra hediye çekleri ile www.hanterra.com web sitesinden, stoklarla sınırlı olmak üzere, diledikleri ürünleri seçebileceklerdir. Stokta olmayan ürünle ilgili hediye çeki sahibi hanterra’dan herhangi bir talepte bulunamaz. Hediye çeklerinin paraya çevrilmesi talep edilemez. Hediye çeklerinin teslim tarihi 15.10.2021 olup, 3 ay içinde teslim alınmayan çeklerle ilgili hanterra’nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Süresi içinde hediye çekini teslim almayan hak sahibi, hanterra’dan herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunamaz. Hediye çeklerinin kullanım süresi 1 yıldır.

Yarışma Takvimi

15.09.2021 – Katılım için son tarih
30.09.2021 – elemeyi geçen eser sahiplerine bildirim yapılması
08.10.2021 – Eserlerin hanterra Kozyatağı’na teslimi
15.10.2021 – Kazananların Duyurusu / Jüri Üyesi Açıklamaları
15.11.2021 – Eserlerin iadesi son tarih

Başvuru
Başvurular www.hanterrayarisma.com web sitesinden 15.09.2021 gününe kadar yapılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.