HAND BY HAND FOR STRAY ANIMALS/ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ELELE adlı e-Twinning projemiz

Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu olarak ortağı olduğumuz HAND BY HAND FOR STRAY ANIMALS/ SOKAK HAYVANLARI İÇİN ELELE adlı e-Twinning projesini, Türkiye’nin farklı illerindeki 7ayrı ortaokul ve İtalya’nın Castelfranco Veneto şehrinden bir ortaokulla ortak olarak yürütmekteyiz. Projemizde İtalyan ve Türk öğrenci toplam sayısı 100’e yakındır. Öğrencilerimizin aktif olarak rol aldıkları ve tüm iletişimlerini projenin ortak dili olan İngilizce ile yürüttükleri bu projede amaçlanan hedefler aşağıda belirtildiği gibidir.
e-Twinning Projesinin adı: SOKAK HAYVANLARI İÇİN ELELE
Proje Hakkında:
Bu proje ile eğlenceli ve öğretici etkinliklerle çocukların sokak hayvanlarına karşı tutumlarını değiştirmeyi planlıyoruz. “Sokak Hayvanları” sorunu değil, “Sokak Hayvanlarının Sorunlarının olduğu konusunda toplumsal farkındalığı artırmaya çalışacağız. Ayrıca, muhtaç durumdaki çaresiz dostlarımıza yardım etmek ve onlarla ilgilenmek konusundaki sorumluluklarımızı, sokak hayvanlarını ve onların haklarını korumak için neler yapılabileceğini hatırlatmaya çalışacağız. Öğrenciler böyle anlamlı bir projeyi, yaparak ve yaşayarak gerçekleştirirken sosyal sorumluluk, yaratıcılık, empati kurma kabiliyetlerini ve paylaşma bilinçlerini geliştirebilecekler. Öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren empati yeteneği güçlü, şefkatli, yardımsever ve çevresindeki sorunlara duyarlı, bu sorunların çözümünde gönüllü çalışmalarda yer alan işbirliğine açık birer yurttaş olarak yetiştirilmelerine katkı sağlayacağız. Öğrencilerimiz projeye katkı sağlarken,web2 araçlarını kullanarak teknolojik yeteneklerini geliştirebilecek ve hem teknolojiyi kullanma hem de ortak bir çalışma içerisinde yer alma konusunda özgüven kazanabilecekler.
Öğretmenler olarak, öğrencilerimiz farklı kültürlerden ve ülkelerden öğrencilerle etkileşime girerken aynı esnada projemizin ortak dili olan ingilizceyi kullanarak, öğrendikleri yabancı dilin sadece bir okul dersi olmadığının, aynı zamanda gerçek bir iletişim aracı olduğunun da farkına varacaklar. Daha öncesinden birbirini hiç tanımayan birçok öğretmen ve öğrencinin bu proje ile ortak amaç için bir araya gelmesi ve birlikte yapacağımız çalışmalarla sokak hayvanlarına fayda sağlaması gerçekten çok önemli.
Öğretmenler olarak hem eğitim-öğretim müfredatı bağlamında hem de eğitimde teknoloji kullanımında karşılıklı iletişim ile bilgi alışverişinde bulunabilecek ve birbirimizin eksikliklerini tamamlama şansına sahip olacağız. Ayrıca projemiz ile eğitim ortamlarımızı da zenginleştirebileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 × 5 =