HALK KÜTÜPHANECİLERİ BÖLGE SEMİNERİ İÇİN 25-26 MAYIS’TA FATSA’DA BULUŞUYOR

Halk Kütüphanecileri Bölge Seminerinin 18.si, 25-26 Mayıs 2012 tarihinde, Ordu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa İlçe Halk Kütüphanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.
Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri, halk kütüphanesi çalışanlarının bilgilerinin yenilenmesi, bilgi toplumunun yeniliklerinden haberdar olması, iyi uygulama yapılan kütüphanelerle deneyim paylaşımı, meslek elemanlarıyla işbirliği, kütüphanecilerin moral motivasyonu, diğer disiplinlerle mesleki işbirlikleri ve yeni kavramların öğrenilmesine amacıyla gerçekleştirilmektedir.
Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri Türkiye‟deki halk kütüphanecileri için bir yeniden eğitim ya da değişikliklere uyarlama ve geliştirme eğitimi, bilgi tazeleme eğitimi ve/veya tamamlama eğitimi olarak tasarlanmıştır.
2006 yılından bu yana sürdürülen Halk Kütüphaneleri Bölge Seminerleri “Çocuk Kütüphaneleri ve Kütüphaneciliği” “Çocuk Yayınları ve Yayıncılığı” ve “Almanya Çocuk Kütüphaneleri” temalarıyla, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Yayımlar Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki Goethe Enstitüleri, Türk Kütüphaneciler Derneği ve Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü işbirliği ile yeni bir diziye başlanmış ve ilk dört seminer Denizli, Çanakkale, Şanlıurfa ve Sinop’da gerçekleştirilmiştir.
2011-2012 dizisinin beşinci semineri 25-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Ordu’nun Fatsa İlçesinde, Fatsa İlçe Halk Kütüphanesinde gerçekleştirilecektir.
25-26 Mayıs 2012 tarihlerinde Ordu’nun Fatsa ilçesinde gerçekleşecek 18. Halk Kütüphanecileri Bölge Seminerine; Ardahan, Artvin, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Iğdır, Kars, Ordu, Rize, Trabzon  İl ve İlçe kütüphanelerinde çalışan yönetici, kütüphaneci ve kütüphane çalışanları katılacak.
Aydın İleri
Türk Kütüphaneciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı
Gsm: 0535 896 53 36