Hakkımızda

Vizyonumuz:

Gelecekte öğrencilerin, öğretmenlerin veya diğer eğitimcilerin fikir ve somut projelerini paylaştıkları, bu fikirlerine destek bulabildikleri bir merkez (hub) olmak.

 

Misyonumuz:

Geleceğin bilim insanları ve genç araştırmacılarını bilimin çeşitli dalları ile tanıştırmak; onların araştırmalarını, sonuçlarını ve yansıtıcı düşüncelerini paylaşacakları ortam yaratmak; öğretmen, öğrenci, akademisyen, uzmanlar olarak birbirimizden öğrenerek ve tartışarak bilginin doğru yapılandırılmasına aracılık etmek; bilim ve teknolojide olan yenilikleri tek bir çatı altında toplamaktır.

Bizi ayıran farklılıklarımız:

Erişilebilir bir eğitim kapsamında:
• Herhangi bir ücretli eğitime/konferansa/seminere maddi nedenlerden ötürü katılamayan ve bize başvuran öğretmen ve öğrencilerimize işbirliklerimiz dahilinde katılım hakkı sağlamaya çalışıyoruz.
• Barter sponsorlukları yaparak eğitimin her türlü alt başlıklarında düzenlenen etkinlikleri etkinlik tamamlanıncaya kadar bütün iletişim kanallarımızdan duyuruyoruz.
• Türkiye ve dünyada yapılan bütün eğitim ve öğretim ile ilgili etkinlikleri (kongre, konferans, fuar, bilim şenliği, atölye çalışmaları vs.) takip edip tek bir çatı altında takipçilerimizle paylaşıyoruz.
• Yapılan ve yapılacak araştırma faaliyetlerinde uzman desteği veriyoruz, uzmanlık alanımızın dışında olan konularda uzmanları bulma konusunda işbirliği yapıyoruz.

E-Bilimsenligi Yapılmasının nedeni?

Öncelikle bilim şenliği’nin ana fikri ve hedefleri ile uyumlu disiplinler arası konuşmaların ihtiyacının giderek artması. Bilim ve teknolojide olan yeni akım, gelişme ve araştırma sonuçlarının hızlıca ilerlemesi ve yüzyüze ortamların artık bu hızı yakalayamaması. E-öğrenme ortamlarının giderek artması ile uzaktan, kısa süreli ve katılımcıların aktif bir şekilde dinleyip soru sordukları bir bilim şenliği düzenlemek…

Ve BilimSenligi

BilimSenligi.com ilköğretim, lise ve üniversite öğrenimi boyunca kendini geliştiren ve hayatta yeni tecrübelere katılmak isteyen, farkındalığını ortaya koyan öğrencilere yönelik zengin içeriği ile yayın hayatında var olmaktadır.

BilimSenligi.com sitesi, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite düzeylerinde yapılan bilim şenliklerini, proje yarışmalarını duyurmak ve bu konularda rehberlik etmek amacı ile oluşturulmuştur.

BilimSenligi.com sitesine düzenlemiş olduğunuz etkinlik ve yarışmalarınızla ilgili yazı ve görsellerini ileterek duyurularını – tanıtımlarını yapabilirsiniz.

BilimSenligi.com sitesinde, ulusal veya uluslararası çapta yarışmalara katılmış projelerinizi ileterek yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

BilimSenligi.com sitesi düzenlemiş olduğunuz yarışmalara, proje yarışmalarına ve bilim şenliklerine “İnternet Medya Sponsoru” olarak da destek vermektedir. Sponsorluk şartlarımız için lütfen iletişimde bulununuz.

BilimSenligi.com sitesi düzenleyeceğiniz sosyal sorumluluk projelerine destekte olmaktadır. Bu konudaki işbirliği için lütfen iletişimde bulununuz.

 

Bengi Birgili, Boğaziçi Üniversitesi – Matematik Öğretmenliği , M.A. Eğitim Programları ve Öğretim / Bilimsenligi.com Yönetici

 

Site Ekibi
Bilge Sevil Aslan Orta Doğu Teknik Üniversitesi / Biyoloji
Ebru Aydoğan Yıldız Teknik Üniversitesi / Matematik
Hilal Asena CANGÜL Orta Doğu Teknik Üniversitesi / Okul Öncesi Öğretmenliği
Nur Seda Şahkulubey Istanbul Medeniyet Üniversitesi / Elektrik elektronik Müh.
Selin Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi / Fizik
Zeynep Tandoğan Sabancı Üniversitesi / Mühendislik ve Doğa Bilimleri

 

BİLİM ŞENLİĞİ AKADEMİSYENLERİ

Dr. Hayal KÖKSAL, Dr. Hayal KÖKSAL: Yenilikçi İmece Derneği (YİMEDER) Kurucu Başkanı (2015-), Londra Kingston Üniversitesi, Konuk Öğretim Üyesi (2011-2013), Boğaziçi Üniversitesi, Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi (1997-2017) – World Council for Total Quality & Excellence in Education, Türkiye Genel Direktörü (2003-)- Human Dignity & Humiliation Studies Network, Danışmanlar Kurulu Üyesi(2010-), Microsoft Türkiye Innovative Teachers Program Yerelleştiricisi ve Danışmanı (2004-2009), Uluslararası Bilişimci Martılar Projesi Tasarımcısı ve Genel koordinatörü (2003- ) www.bilisimcimartilar.com www.hayalkoksal.com

Prof. Dr. Hatice Mergen, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Öğretim Üyesi

Yrd. Doç. Dr. Ayşegül KINIK, İstanbul Aydın Üniversitesi – Eğitim Fak. Öğretim Görevlisi, Çocuk Üniversitesi Müd. Yrd. , Çevre ve Sürdürülebilirlik kulüp başkanı

Arş. Gör. Tuğba Kocadağ, Gaziosmanpaşa Üniversitesi – Eğitim Fakültesi, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü