Hak-İş Kısa Film Yarışması

HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI’NA KATILIM VE BAŞVURU ŞARTLARI
Türkiye’nin 550 bin üyesiyle en büyük ve en etkin işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ el emeğiyle, beyin gücünü; zanaatla, sanatı birlikte ele alarak yürüttüğü çalışmalarına geçen yıl yeni bir boyut kazandırmış ‘Kısa Film Uzun İş’ sloganıyla ‘EMEK’ temalı ödüllü bir kısa film yarışması düzenlemişti.

HAK-İŞ gösterilen yoğun ilgiden ve çıkan ürünlerin niteliklerinin üst düzey olmasından cesaret alarak savunduğu ilkelerin görüntünün dünyasında da karşılığını bulması için bu yarışmanın her yıl düzenlenecek geleneksel bir hal almasını arzu etmektedir.

Bu manada bu yıl ikincisini gerçekleştirecek olan kısa film yarışmasının konu başlığı geçen yıl olduğu gibi ve bundan sonra da olacağı üzere yine ‘EMEK’tir.

Hak-İş ‘Emek’ temalı kısa film yarışmasına katılmak için gerekli şartlar şunlardı…

1. Yarışma yurtiçi ve yurtdışında yaşayan herkese ve her yaş grubuna açıktır.

2. Yarışmacılar birden fazla filmle yarışmaya katılabilirler.

3. Yarışmaya gönderilecek filmlerin teması ‘EMEK’ üzerine kurgulanacaktır. Bu temanın dışında kalan filmler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

4. Yarışma süresi 10 dakikayı aşmayan Kurmaca, Canlandırma ve Deneysel kısa filmler katılabilir.

5. Gösterime 35 mm., 16mm., HD ve DSLR film yada video ile çekilmiş veya tamamı bilgisayar ortamında gerçekleştirilmiş tüm yapımlar katılabilir.

6. Daha önce farklı yarışmalarda yarışma veya ödül almış filmlerin bu durumu katılmalarına engel teşkil etmez.

7. Yarışmaya katılmak isteyenlerin; filmlerini en geç 13 Eylül 2013 Cuma saat 17.00’a kadar HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Merkezi – Tunus Caddesi No:37Kavaklırdere / ANKARA adresine göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru formunu,
Eserin 7 adet DVD kopyasını (VCD kabul edilmeyecektir)
Filmin en az 2 adet siyah beyaz veya renkli fotoğrafı,
Yönetmenin siyah beyaz veya renkli fotoğrafı,
Yönetmenin kısa özgeçmişi ve filmografisi,
Filmin özetini (50 kelimeyi geçmemeli) CD’ye kaydederek teslim etmiş olmalıdırlar.
8. Yarışma Komitesi, teknik olarak yeterli görmediği yapımlar ile başvuru koşullarını taşımayan filmleri yarışma dışı tutma ve gösterimden çekme hakkını saklı tutar.

9. Yarışmaya katılmak isteyenler, başvuru belgesini, www.hakiskisafilm.org adresinden temin edebilirler. Başvuru belgeleri eksiksiz doldurularak en geç 13 Eylül2013 tarihinde saat 17.00’a kadar yarışma yönetimine ulaştırılmalıdır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

10. Ön elemeden geçen filmlerin sonuçları 4 Ekim 2013 tarihinde web sayfası ve medya aracılığıyla duyurulacaktır. Dereceye giren filmler için ödül töreni 22 Ekim 2013 Salı günü gerçekleştirilecektir.

11. Başvurusu yapılmış kısa filmler ön elemede yarışmaya uygun bulunsun yada bulunmasın 1 Ekim 2013 tarihinden sonra yarışmadan kesinlikle çekilemez.

HAKLAR VE YÜKÜMLÜLÜKLER

1. Yarışmacılar yarışmaya gönderdikleri senaryoların hukuki olarak kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmektedirler. Telif ile ilgili üçüncü şahıslar arasında doğabilecek hukuki anlaşmazlıklarda sorumluluk öykü yazarına aittir.

2. Katılımcıların gönderecekleri öykülerin telif hakları yazarda olmak kaydıyla, ticari olmayan faaliyetlerde kullanım hakları ise eserin yazarını bilgilendirmek şartı ile HAK-İŞ Konfederasyonu’na aittir.

HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI JÜRİ ÜYELERİ (2013)
1. Dr. Osman YILDIZ – HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Sekreteri

2. Yahya DÜZENLİ – HAK-İŞ Konfederasyonu

3. Ahmet TEZCAN – Gazeteci-Yazar / Senarist

4. Reza HEMMATİRAD – Sanat Yönetmeni

5. İsmail HAKKI – Sinema Oyuncusu

6. Murat ÇERİ – Yönetmen

HAK-İŞ KISA FİLM YARIŞMASI’NDA VERİLECEK ÖDÜLLER
Birincilik Ödülü
10 bin TL

İkincilik Ödülü
5 bin TL

Üçüncülük Ödülü
2 bin 500 TL

Jüri Özel Ödülü
2 bin 500 TL

Diğer Ödüller
En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Kurgu ve En İyi Müzik dallarında ödüle layık görülenler 500 TL ve hatıra heykelciğiyle ödüllendirileceklerdir.

ADRES: Tunus Caddesi. No: 37 06680 Kavaklıdere -ANKARA Tel : 0312 417 80 02 – 417 79 00 Faks : 0312 425 05 52 E Mail: [email protected]

http://www.hakiskisafilm.org/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin