HackZeugma CTF yarışması

Türkiye, dünya çapında olağanüstü bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Teknofest (teknofest.org) etkinliğinde, HackZeugma CTF yarışmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı – Dijital Dönüşüm Ofisi ve Türk Teknoloji Ekibi (turkiyeteknolojitakimi.org) düzenleyecek.

HackZeugma CTF (Capture the Flag) yarışması, yeteneklerini sergilemek için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden binlerce hacker toplayacak.

Bilgisayar korsanlarının becerileri, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek hayat siber saldırı senaryolarıyla sınırlara itilecek. Yarışmaya kayıt için son tarih 7 Ağustos.

8 – 9 Ağustos tarihlerinde ön seçim aşamasında başarılı olan bilgisayar korsanları, 14 Ağustos’ta CTF yarı final mücadelesine girecekler. Farklı zorluk ve karmaşıklık seviyelerine sahip her aşama, yarışma heyecanını en üst seviyeye çıkarırken, bilgisayar korsanlarını sınırlara zorlayacaktır.

14 Ağustos’a ulaşan bilgisayar korsanları, son tura sadece en iyi bilgisayar korsanlarını taşıyacak çevrimiçi bir CTF mücadelesiyle karşı karşıya kalacaklar. CTF yarı finallerini başaran ilk 10 takım 26 Eylül’de yapılacak olan büyük final aşaması için Türkiye’ye davet edilecek.

Kazanan takıma 10.000USD büyük ödül, 2. en iyi takıma 6.000USD ve 3. takıma 3.000USD verilecektir.

CTF
Program Komitesi
Teknik Komite
Meydan Okuma Adımları
CTF 2019
R Cı
Kurallar ve Davranışlar

Önemli tarihler
Kayıt için Son Tarih: 7 Ağustos
Ön Seçim Aşaması: 8-9 Ağustos
CTF Yarı Finalleri: 14 Ağustos
CTF Finalleri: 26 Eylül

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin