Hackathon: İzleyici Geliştirme için Dijital İşbirliği

Hacker’lar, yazılım geliştiriciler, tasarımcılar ve dijital üreticiler, hemen başvurun! Türkiye’nin kültür ve sanat kurumlarının dijital dünyaya cesur adımlar atmasına yardım etmeye davetlisiniz.

British Council ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı, Tech4Culture etkinlikleri kapsamında 24 saat sürecek bir hackathon düzenliyor. Bu etkinlik, sanat, teknoloji ve yaratıcı endüstriler arasında yeni işbirliği fırsatları yaratacak ve yenilikçi dijital prototiplerin oluşturulmasını sağlayacak.

24 saatlik hackathon Opens in a new tab or window., kültür sektöründeki dijital ürün ve hizmet piyasasını anlamak ve potansiyel müşteriler ve çalışma ortaklarıyla tanışmak için eğlenceli bir fırsat olacak.

Hack, milyarlarca veri noktası kullanarak Birleşik Krallık’taki binlerce sanat kuruluşuna benzersiz piyasa içgörüleri sunan Audience Finder’ın yaratıcıları tarafından desteklenecek ve gerçekleştirilecek. Etkinliğin yaratıcıları The Audience Agency ve Outlandish, dijital kültür sektörünün nasıl geliştirileceği ve bu işten nasıl gelir elde edilebileceği konusunda destek vermek ve fikirlerini paylaşmak için orada olacak.