Hack for Good

Hack for Good, Facebook’un dünyayı herkes için daha iyi bir yer haline getirme misyonuyla, sivil toplum kuruluşları ile reklam ajanslarını bir araya getirerek sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği bir yaratıcı fikir yarışması… Bu yarışma kapsamında düzenlediğimiz “kreatif hackathon”da yaratıcı ve etkileyici kampanya fikirlerinizi dinlemeyi heyecanla bekliyoruz.

Facebook, Türkiye ayağı bu yıl da Felis Ödülleri kapsamında gerçekleştirilecek Hack for Good fikir yarışmasında Young Guru Akademi (YGA) Bilim Seferberliği projesine destek veriyor.

Facebook ve Instagram üzerinden yaratılacak kampanya fikrinin “Bilim Seferberliği” projesinin bilinirliğini ve kampanya bağışlarını arttırması hedefleniyor.

Hack for Good takvimi

16 Ekim 2018 – Brief paylaşımı

Young Guru Akademi’nin çalışmalarını yürüttüğü “Bilim Seferberliği” projesinin detaylı kampanya briefi katılımcı ajanslara gönderilecektir.

17 Ekim 2018 – Brief soru/cevap toplantısı

YGA ve Facebook ekibiyle birlikte yapacağımız çevrimiçi toplantıya bağlanabilir ve briefle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Toplantı detayları katılımcı ekiplerle ayrıca paylaşılacaktır.

19 Ekim 2018 – Proje teslimi

19 Ekim saat 18:00’a kadar sunumların teamturkey@fb.com e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

25 Ekim 2018 – Jüri sunumu

Kısa listeye kalan ekipler, Facebook, Kapital Medya ve Young Guru Akademi tarafından oluşturulan jüriye, 25 Ekim’deki Felis Jürisi kapsamında sunumlarını yapacak. Her ajansın sunum için 15 dakika süresi olacak.

Katılım Koşulları
30 yaş ve altı
3 veya 4 kişilik takımlar: Metin yazarı, sanat yönetmeni/tasarımcı, stratejist ve opsiyonel olarak motion designer
48 saat içinde proje çalışması
Türkçe PowerPoint proje sunumu
Takımdakilerin aynı ajansta çalışmaları koşuluyla aynı ajanstan birden fazla takım katılabilir.