Hacettepe Konferansları 2023 Eğitim Vizyonu

Hacettepe Konferansları 2023 EĞİTİM VİZYONU
Hacettepe Üniversitesi

Prof. Dr. Ziya SELÇUK
Milli Eğitim Bakanı

Servis Saatleri
Saat 12.00’dan itibaren Beytepe Hastanesi-Kongre Merkezi arası ring seferi
Saat 12.15’te Sıhhiye Yerleşkesi Diş Hekimliği Fakültesi önünden Kongre Merkezine
Saat 14.15’te Kongre Merkezinden Sıhhiye Yerleşkesine

22 Kasım 2018r Perşembe
Saat: 13.00-14.00
Kongre Merkezi, Beytepe Yerleşkesi

Prof. Dr. Ziya SELÇUK
1961 yılında Ankara’da doğdu. Lise öğrenimi Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Eğitimde Psikolojik Hizmetler ve Psikolojik Danışma-Rehberlik alanlarında Ankara Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans, Hacettepe Üniversitesi’nde de doktora derecelerini aldı.
Yükseköğretim kurumlarında uzun yıllar öğretim üyeliği ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kuruluğu Başkanlığı görevini yürüten Selçuk, vakıf üniversitelerinde mütevelli heyeti başkanlığı ve üyeliği yaptı.
Ziya Selçuk, eğitim siyaseti alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve üyelik, TUBİTAK-SOBAG Yürütme Kurulu Üyeliği, Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği, Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığı, PDR Derneği Yöneticiliği, köşe yazarlığı, uluslararası kuruluşlarda proje uzmanlığı görevlerini başarıyla yürüttü. Aynı zamanda Türk Zekâ Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, bilimsel dergi editörlüğü, Yunus Emre Enstitüsü Bilim Diplomasisi Kurul Üyeliği ve benzeri birçok görevde bulundu. Çok sayıda resmi ve özel okulun modellenmesi ve kuruluşuna liderlik etti.
Rehberlik, davranış gözlemi, iletişim, öğrenme, mizaç konularında kitapları ve yüzlerce makalesi bulunan Ziya Selçuk, evli ve üç çocuk babasıdır.