Günlerden Paylaşmak

blog yazarı
Emel URUÇAY

El ele verince her şey daha güzel…

Günlerden paylaşmak,

Evi paylaşmak, ekmeği paylaşmak, oyuncakları paylaşmak, aynı sırayı paylaşmak,  bazen sadece bir gülümsemeyi paylaşmak… Bugün paylaşmanın verdiği mutluluğu ve huzuru yaşıyorum.

Çok değerli eğitim koordinatörümüz vesilesi ile ONKO-DAY ‘de tedavi gören küçük hastalara minik hediyeler vererek mutluluğu paylaştık. ONKO-DAY ( Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği) bir yerleşke, tedavi olan küçük veya büyük hastalar ile birlikte ailelerinin kalabildiği bir yerleşke. Bu derneğe yapılan her yardım hastalara ve ailelerine bir avuç mutluluk ile birlikte bir kucak dolusu umut ışığı veriyor. Ben bu umut ışığına bir ışın eklemenin mutluluğu ile günümü geçirdim.

social integration 1

Hayatımın akışına bakarken iş-ev arası hayat koşuşturması sırasında sadece çalışmanın kişiye yetmediğini anladım. Arkadaşlarla birlikte olmak, eşinle gezmekte yeterli değilmiş. Bir hayata dokunmak varlığımın anlamını gösteriyormuş. Küçük dokunuş bazen bir çocuğa kitap vermektir, bazen bir ihtiyaç sahibine mont almaktır, bazen bir görme engelli için kitap okumaktır, bazense sadece bir yaşlının elini tutup karşıdan karşıya geçirmektir.

Mutluyum sevdiklerim var, mutluyum gülümseyebiliyorum, mutluyum paylaşmanın tadını tadıyorum… Bugünkü duam gökten yağan yağmur gibi tüm dünyaya iyilik yağsın.

Bu kadar mutlu güne yakışan söz : “Eğer paylaşmayı bilirseniz, ekmeği paylaşmak, ekmekten daha lezzetlidir.” (Necip Fazıl Kısakürek)

Ve güzel bir şarkı ile günü tamamlayalım: “Hayat bayram olsa”(Şenay)

Şarkı sözlerindeki gibi hayatınızı mutlu paylaşımla dolu günlerle geçirmeniz dileğiyle…