Güneş Enerjisi Sistemleri Proje Yarışması

TMMOB Makina Mühendisleri Odası adına ,Mersin Şubesi tarafından; 07–08 Ekim 2011 tarihleri arasında Mersin Kültür Merkezi`nde düzenlenecek olan “5. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi”  kapsamında “Güneş Enerjisinden faydalanılarak günümüzde ve gelecekte kullanılacak olan Güneş Enerjisi Teknolojileri tasarımlarının yapılması ve projelendirilerek hayata geçirilmesi ” konulu proje yarışması ile  güneş enerjisinin öneminin Mersin halkına duyurulması , lise ve dengi okul öğrencilerinin konuya dikkatlerinin çekilmesi, ülkemizin geleceği gençlerimizi hayal gücünü kullanmaya ve araştırma yapmaya teşvik edilmesi, genç, yaratıcı, üretken beyinlerin desteklenmesi, ürünlerini uygulayıcı, araştırmacı, tasarımcı ve kullanıcının izlenimine sunulmasıdır. Böylelikle gençliğin dikkatinin geleceğin enerjisi olan Güneş Enerjisine çekilmesi amaçlandı.

                 
Lise ve dengi okullar arası düzenlenen proje yarışmasına katılan öğrencilere, öğrencilere destek veren öğretmen ve okul yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz.

Dereceye giren ilk 3 proje aşağıdaki gibi olup , mansiyon ödülü alan öğrencilerin isimleri ileri bir tarihde açıklanacaktır. Tüm ödül alan öğrenci, okul yöneticilerini, öğretmenlerini, sınıf arkadaşlarını ve yakınlarını 7 Ekim 2011 tarihinde saat 9:00‘da Kültür Merkezi‘nde ödül törenine davet ediyoruz.

 PROJE YARIŞMA BİRİNCİSİ

 Proje Sahibi: Muhammet Ali BOZKURT

 Okul Adı: Mezitli Teknik ve EML

 Proje Adı:Güneş Enerjisi ile çalışan Elektrikli Süpürge Robot

 

 

 PROJE YARIŞMA İKİNCİSİ

 Proje Sahibi: Reydar KUSUN

 Okul Adı: Mezitli Teknik ve EML
 Proje Adı:Solar Hizmetçi

 

 PROJE YARIŞMA ÜÇÜNCÜSÜ
 Proje Sahibi: Hüseyin GÜLLÜ

 Okul Adı: Muhammet Taha Sungur Erdemli Anadolu Lisesi

 Proje Adı: Hava Isıtmalı Güneş Kollektörü