GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN TV KUMANDASI

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: GÜNEŞ ENERJİSİNDEN YARARLANMAK

PROJE HEDEFİ: TELEVİZYON KUMANDASINI SEÇMEMİM NEDENİ KUMANDADAKİ PİLLERİN SÜREKLİ BİTMESİ VE KİŞİLERİN BU PROPLEMDEN YAKINMASI.

PROJE ÖZETİ: BU KUMANDADA KULLANACAĞIMIZ SİSTEM GÜNEŞ PANELLERİNDE VE GÜNEŞ ENERJİSİ İLE ÇALIŞAN HESAP MAKİNASINDAKİ İLE AYNI.KUMANDANIN PİLLERİNİ KONULDUĞU ALANA GÜNEJ ENERJİSİNİ TOPLAYABİLECEK PANALLER KONULACAK.BUNLAR ELEKTRİK ENERJİSİNE DÖNÜŞEREK ÇALIŞACAK.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: GÜNEŞ VE ÇEVRESİNDE DOLANAN GEZEGENLERDEN OLUŞAN GÜNEŞ SİSTEMİ DÜNYA İÇİN TEMEL ENERJİ KAYNAĞIDIR. ÖZELLİKLE CANLILAR İÇİN VAZGEÇİLMEZ KAYNAKTIR. BUGÜN KULLANILAN ÇEŞİTLİ ENERJİ KAYNAKLARININ BÜYÜK KISMI GÜNEŞİN SEBEB OLDUĞU OLAYLAR SONUCU ORTAYA ÇIKAR.GÜNLÜK GÜNEŞ ENERJİSİ İLE DÜNYA AYDINLATILABİLMEKTE YAĞIŞLAR İLE SU DÖNGÜSÜ SAĞLANABİLMEKTE EN ÖNEMLİSİDE FOTOSENTEZ İLE YAŞAM SÜRDÜREBİLMEKTEDİR HAYATİ ÖNEMDEKİ BU YILDIZIN ENDÜSTRİYEL MANADA ENERJİ ÜRETİMİDE MÜMKÜNDÜR. BU ENERJİ TÜRÜ HESAP MAKİNALERİNDEDE ULLANILABİLMEKTEDİR. BENİMDE AKLIMA GELEN FİKİRLE NEDEN TV KUMANDALARINDA KULLANILMASIN DEDİM.ARAŞTIRMALARIM SONUCU BÖYLE BİR ŞEYİN DAHA ÖNCE YAPILMADIĞINI ANLADIM.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin