Gümüşova İlköğretim Okulu Bilim Şenliği 2011

Gümüşova İlköğretim okulu tarafından bilim şenliğinin ikincisi yapıldı. Gümüşova İlköğretim okulu bahçesinde, 5’nci sınıf öğrencileri doğrultusundan bu yıl ikincisi düzenlenerek geleneksel hale varan bilim Şenliğinin açılışını gümüşova kaymakamı mustafa İkbal eşki tarafından yapıldı.

Şenlikte göze çarpan projeler arasında, güneş enerjisiyle çalışan cep telefonu şarjı, oyuncak lazerle sağlanan alarm proje modeli, telgraf, faks makinesi modelleri, dinamo ( Hareket enerjisini elektriğe çeviren ) Modelleri, 500 m yarıçaplı alana yayın yapabilen radyo istasyonu, türkiye’nin tarihi ve turizmle ilgili yerlerinin maket modelleri, insan bedeni modelleri, mısır patlatma makinesi, bunları biliyor musunuz köşesi, sigaranın zararlarını aktaran modeller, dünya-güneş ve ayın hareketlerini sergileyen modeller, boya imalatı gibi 60’ı aşkın proje halkımız tarafından ilgiyle izlendi.

Bu çeşit etkinliklerin; Genç beyinlerin çalışması ve gelecek adına projeler üreten küçüklerin beyin jimnastiği yapmasına ve ülkemizin eğitimine önemli katkılar sağlamış olduğunu belirtmiş olan kaymakamımız, bu etkinliklerin yaygınlaştırılarak ilerine daha güzel projeler üretilebileceğini söyledi.