GÜL VE DİYARBAKIR

DİYARBAKIR VALİLİĞİ VE DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

DİYARBAKIR TARİHİNDE VAR OLAN VE GELECEKTE DE VAR OLMASI ARZU EDİLEN  “GÜL VE GÜLCÜLÜK” KÜLTÜRÜNÜ YENİDEN CANLANDIRMAK İSTEMEKTEDİR

 BU ÇERÇEVEDE ORTAOKUL, LİSE VE DİCLE ÜNİVERSİTESİ

ÖĞRENCİLERİ ARASINDA

 “GÜL VE DİYARBAKIR”

 KONUSUNDA ÖDÜLLÜ BİR ŞİİR YARIŞMASI DÜZENLEMEKTEDİR

ŞİİR YARIŞMASININ BAŞVURU KOŞULLARI ŞU ŞEKİLDE BELİRLENMİŞTİR

·         Yarışmaya daha önce hiçbir yerde ve hiçbir şekilde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmadan ödül almamış olan bir şiir ile başvurulacaktır.  (Baş vurulan şiirin herhangi bir dergi veya internet üzerinden yayınlanmış olması yarışmaya katılmaya engel değildir)

·         Yarışmaya bir kişi en fazla bir şiir ile başvurabilir.

·         Yarışmaya katılacak olan şiirin başvurusu bizzat şiirin sahibi tarafından yapılacaktır. İkinci ve üçüncü kişiler bir başkası adına yarışmaya katılamazlar. Bu tür bir durumun tespitinde eser ve katılımcı yarışma sekretaryası tarafından elenerek, verilmiş bir ödül varsa geri alınır.

·         Yarışmaya başvurular e posta üzerinden yapılacaktır.

·         Yarışmaya gönderilecek olan eserlerin son başvuru tarihi 10.  Mayıs 2011 günü   mesai bitimine kadardır.  Eser sahiplerinin başvurularını e- posta olarak [email protected] adresine belirtilen tarihe kadar yapmaları gerekmektedir.

·         Dereceye giren şiirler, Diyarbakır Valiliği   www.diyarbakir.gov.tr    web sitesinde  ve  Dicle Üniversitesinin (www dicle. edu.tr) resmi web sitesinde duyurulacak, ayrıca dereceye giren eser sahipleri ile telefon yoluyla iletişime geçilecektir.

·         Sonuçların açıklanmasının ardından düzenlenecek olan ödül töreni 24 Mayıs 2011 günü  Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

        JÜRİ ÜYELERİ

Doç.Dr. Kemal TİMUR

Yard. Doç. Dr. Mehmet Emin ULUDAĞ

Yard. Doç. Dr. Ahmet TANYILDIZ