GÜBRETAŞ Eğitim Bursu Başvuruları Başladı

Sosyal sorumluluktaki öncülüğüyle tarım sektörünün geleceğine de yatırım yapan GÜBRETAŞ, ziraat fakültelerinde eğitim gören başarılı çiftçi çocuklarına karşılıksız eğitim bursu veriyor. Lisans öğrencilerinin yanı sıra belli sayıda tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisine de verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu kapsamında, Ekim-Haziran döneminde 9 ay boyunca ödeme yapılıyor. Burs için 30 Kasım 2018 gecesine kadar internet üzerinden başvuru yapılabiliyor.

Sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında tarım sektöründe nitelikli insan gücünü artırmayı amaçlayan GÜBRETAŞ, ziraat fakültelerinde eğitim görüp ekonomik desteğe ihtiyacı olan belli sayıda çiftçi çocuğuna ilk sınıftan başlayarak eğitim dönemi boyunca geri ödemesiz eğitim bursu veriyor.

Başvurularda çiftçi çocuğu olmak ve ziraat fakültesinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme bölümlerinden birinin lisans veya lisansüstü programlarına ilk kez bu yıl kayıt yaptırmış olma şartları aranıyor.

2007 yılından beri lisans düzeyindeki öğrenciler için verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nun kapsamı geçen yıl genişletilerek ziraat fakültelerinde lisansüstü eğitim gören belli sayıda tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisi de burstan yararlanmaya başladı.

2018-2019 öğrenim döneminde lisans öğrencileri için aylık 300 TL, tezli yüksek lisans öğrencileri için 600 TL ve doktora öğrencileri için 900 TL olarak belirlenen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na başvurular devam ediyor. Ziraat fakültesinin ilgili bölümlerini bu yıl kazanıp GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden yararlanmak isteyen öğrenciler, 30 Kasım 2018 tarihine kadar şirketin internet sayfası üzerinden burs için başvuru yapabilecek.

Ekim-Haziran arasındaki öğrenim dönemi boyunca toplam 9 ay ödemenin yapıldığı GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’nda, başvuru sonuçları 29 Aralık 2018’e kadar şirketin internet sitesinden açıklanacak.

Başvurular 30 Kasım 2018 Cuma 23:59 tarihine kadar aşağıdaki linklerden erişilecek formla internet üzerinden yapılacak. Başvuru sonuçları en geç 29 Aralık 2018’de www.gubretas.com.tr internet adresinde açıklanacak.

Detay ve Başvuru: