Greek-Turkish Young Leaders Symposium on Security

Symposium
Symposium

Greek-Turkish Young Leaders Symposium on Security

Greek-Turkish Young Leaders Symposium on Security
Thessaloniki, 12-16 December 2017

APPLICATION INFORMATION

Who should apply: International Relations Specialists (MA students, PhD candidates, young PhD scholars, experts, and professionals), aged between 22 and 35 years, from Greece and Turkey. The target age group is 22-35 years of age (those born between 1982 and 1995). Proficiency in English is required.

Please note: The organizers will cover round trip airfare from Istanbul to Thessaloniki; accommodation in Thessaloniki for the duration of the Symposium (4 nights including breakfast for all non-Thessaloniki based participants); lunch for 3 days; and two dinners. Please note that although the Symposium is open to participants from all parts of Turkey and Greece and they are especially encouraged to apply, the organizers will only provide for air travel between Istanbul and Thessaloniki. The CIES may provide on a need basis a small travel stipend for those attending the Symposium from elsewhere in Greece.

Participants are expected to make their own arrangements for their visa and health insurance coverage for the entire duration of their trip/stay.

Application and registration process:

The deadline for applications is Tuesday, 31 October 2017. Participation is limited to 30 people (15 Greeks, 15 Turks). Acceptance is at the discretion of the organizers. All applicants will receive an acknowledgement of receipt of their application within 5 working days.

To apply please complete this application form and attach in Word format a two-page CV in English.

Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu

Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları Merkezi (CIES), 3. Türk-Yunan Genç Liderler Sempozyumu düzenleyecek. Güvenlik konulu Türk-Yunan Gençlik Sempozyumu (TYGS), 22-35 yaş aralığında olan 15 Türk ve 15 Yunan Uluslararası İlişkiler uzmanlarının (yüksek lisans öğrencileri, doktora adayları, genç akademisyenler ve uzmanlar) katılımı ve Türk-Yunan konuşmacıların ve eğitmenlerin katkıları ile 12-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Selanik menşeili “Navarino Network” Friedrich Naumann Stiftung Vakfı ve NATO Public Diplomacy Division desteği ile Selanik’te düzenlenecek.

TYGLS bu yıl “Yeni Güvenlik Zorlukları”, “Genç Liderler Konuşuyor”, “NATO’nun Güncel Öncelikleri ve Zorlukları”, “NATO Çerçevesinden Türk-Yunan İlişkilerinin Geleceği” ve “Medyanın Rolü” gibi başlıkları kapsamakta. Bütün bu konular sonrasında uzman çalıştırıcılar tarafından yütütülecek olan ve sonunda katılımcıların birlikte proje planları geliştirecekleri “Birebir Atölye Çalışmaları”nda ayrıntılı olarak kullanılacak.

Katılımcıların aşağıdaki kriterleri karşılamaları beklenmektedir;

Uluslararası İlişkiler Uzmanı olmaları (Yüksek Lisans öğrencileri, Doktora adayları, genç Doktora öğrencileri ve profesyoneller)
22-35 yaş aralığında olmaları
Uluslararası İlişkiler, güvenlik, NATO, ve Türk-Yunan ilişkileri ile ilgili olmaları
Türkiye ve Yunanistan arasında diyalog ve iletişim ağı kurmaya niyetli olmaları
Akıcı İngilizce konuşabilmeleri

Sempozyumun dili İngilizce olacaktır.

CIES, İstanbul-Selanik gidiş-dönüş uçak biletlerini; Selanik’te ikamet etmeyen katılımcılar için sempozyum süresince konaklamalarını (iki kişilik odalarda, 4 gün kahvaltı dahil ); 3 gün için öğle yemeği, ve 2 akşam yemeğini karşılayacaktır. Sempozyum, Türkiye’nin ve Yunanistanın her yerinden katılıma açık olmakla birlikte sadece Selanik-İstanbul arası uçak biletleri kaşılanacaktır. Ayrıca CIES, sempozyuma Yunanistan’ın farklı bir illerinden katılmak isteyen katılımcılarımızın seyahat masraflarının bir kısmını karşılayabilir.

Bu etkinlik NATO Public Diplomacy Division tarafından desteklenmektedir.

Başvurmak için Lütfen en geç 31 Ekim 2017 tarihine kadar başvuru formunu doldurunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin