Grafik, Animasyon ve Görüntüleme Kurultayı 2013

GAG’13
Grafik, Animasyon ve Görüntüleme Kurultayı
25-26 Haziran 2013
İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi, İdris Yamantürk Konferans Salonu, İstanbul

2013 GAG’A HOŞGELDİNİZ
2013 Grafik, Animasyon ve Görüntüleme (GAG) Kurultayı İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Kampüsü, İdris Yamantürk Anfisi’nde 25-26 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır. GAG’ın düzenlenmesindeki amaç Türkiye’de grafik, animasyon, oyun, görüntüleme, görsel tasarım alanında çalışan, bilgisayar ortamında tasarım yapan ve tasarım araçları geliştiren Mühendislik, Mimarlık ve Sanat alanlarındaki akademisyenleri, öğrencileri ve bu alanlarda etkinlikte bulunan firmaları ve tasarımcıları buluşturmak, üretilen fikirlerin ve ürünlerin tanıtımı için bir ortam oluşturmaktır. Bilgisayar ortamında tasarım ve tasarım araçlarını araştırmaya ve geliştirmeye yönelik konularda çalışan bilim insanları, mimar ve mühendisler, çizerler, çizgi filmciler, karikatürcüler, oyun tasarımcıları ve oyun geliştiricileri ve tüm kişi ve kuruluşları bu kurultaya bekliyoruz. Kurultayın amacı, bilgisayar ortamında gerçeklenen tasarım, grafik, animasyon, oyun ve görüntüleme ile ilgilenen kişilerin ve kuruluşların tanışması, ortak ilgi alanlarında tartışmaları ve ortak çalışmaların doğmasıdır.

GAG KONULAR
Grafik, Animasyon ve Görüntüleme Kurultayı “görsel” ağırlıklı olmak üzere her türlü bilim, sanat, tasarım konularına ve uygulamalarına açıktır. Kurultay, bilgisayar grafiği, animasyon, görselleştirme, bilgisayar oyunları, resim işleme, karikatür, film, fotoğraf, illüstrasyon, heykel, mimari tasarım, görsel hikâye söyleme, örme ve dokuma gibi tüm görsellik içeren bilim, sanat, tasarım konularını ve uygulama alanlarını kapsar.

GAG’A KATKIDA BULUNMA ÇAĞRISI
Akademik Sunuşlar:
Yukarda belirtilen genel konular altında herhangi bir spesifik alanda 15-20 dakika süren konuşmalar yapılacaktır. Bildirinin başlığı ve özeti (en fazla 250 kelime); Bildiriye katkıda bulunanların ad-soyadları ve iş yeri bilgisi, bildiriyi sunacak kişinin e-posta ve cep telefonu içeren kısa özgeçmiş (text ya da word doküman). Bildirileri özetleri internette yayınlanacaktır.
Bildiri gönderimi için: gag at itu.edu.tr

KAYIT VE KATILIM
Katılım ücretsizdir.

DÜZENLEYEN KURULUŞLAR
İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Fakültesi
Okan Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
Elektrik Mühendisleri Odası, İstanbul Şubesi
DESTEKLEYEN KURULUŞLAR
Bilgisayar Mühendisleri Odası, İstanbul Temsilciliği
BilgiAdam Bilgi Teknolojileri Akademisi

GAG İLETİŞİM
Kurultaya akademik bildiri sunarak katkıda bulunabilirsiniz. İletişim için Kurultay Başkanlarına e-posta atarak da doğrudan temasa geçebilirsiniz:

Bildiri gönderimi: gag at itu.edu.tr
Ergun Akleman: ergun.akleman at gmail.com
Tayfun Akgül: tayf.akg at gmail.com
Tevfik Akgün: akgunbt at gmail.com