Google’dan Uluslararası Bilimsel Proje Yarışması

Google’dan Uluslararası Bilimsel Proje Yarışması

“Google Bilim Fuarı”na Hoş Geldiniz! Google, tüm dünyadan, en parlak, en iyi genç bilim insanlarının (bilimde cinsiyet ayrımcılığı yapmadığımız için bilim adamı demiyoruz), günümüz dünyasıyla ilgili yaratıcı, ilginç projelerini bekliyor.

Google’ın 2011 Bilim Fuarı sayfası, işte bu sözlerle açılıyor. 13-18 yaş arası genç bilim adamlarının tek başlarına ya da 2-3 kişilik gruplar halinde katılabildiği yarışma, 13-14, 15-16 ve 17-18 yaş grupları için ayrı ayrı değerlendirilecek. Her bir yaş grubundan birer finalist belirlenecek ve bu finalistlerden bir tanesi büyük ödülü almaya hak kazanacak. Ödüller de yarışma kadar büyük! Binlerce dolarlık burslar, Galapagos Adaları’na seyahat ve tüm sponsorlardan özel ödüller…

Yarışmanın sponsorlarına gelirsek. CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Organizasyonu), Lego, National Geographic ve Scientific American yarışmayı destekleyen kurum ve kuruluşlar.

Umarım bu haber, genç Türk bilim insanlarını da en az benim kadar heyecanlandırmıştır. Son katılım tarihi 14 Nisan olan yarışmanın finalist adayları, Mayıs ayında internet üzerinden oylanmaya başladığı zaman, gururla bizim adaylarımıza oy vermek, onları finale taşımak hepimizi mutlu edecektir.

Yarışmanın bağlantısı: