GOOGLE ONLINE MARKETING CHALLENGE

Google Online Marketing Challenge, reklamcılık, e-ticaret, entegre pazarlama iletişimi, yönetim bilgi sistemleri, pazarlama ve yeni medya teknolojileri dersleri alan lisans ve lisansüstü öğrencilere gerçek deneyim sağlayan bir yarışmadır.

İşleyiş:
Öğrenci ekipleri, Google AdWords’le 200 ABD Doları değerinde ücretsiz çevrimiçi reklam hakkı elde eder ve yerel işletmelerle birlikte etkili çevrimiçi pazarlama kampanyaları organize etmeye çalışır. Ekipler bir strateji belirleyip bir kampanya yürütür, sonuçlarını değerlendirir ve işletmelere, çevrimiçi pazarlama aktivitelerini geliştirecek önerilerde bulunur. Ekipler iki yazılı rapor sunar ve dünyanın çeşitli yerlerinden bağımsız akademisyenlerin oluşturduğu bir panelde değerlendirilirler.

Nasıl kaydolunur:
Online Challenge için okulunuzdan bir öğretim görevlisinin ekibinizi bize kaydettirmesi gerekir. Daha fazla ayrıntı için lütfen size dersi verecek öğretim görevlisi hocanızdan www.google.com/onlinechallenge adresini ziyaret etmelerini isteyin.

Ödüller:
Global Şampiyonlar ve hocaları, San Francisco’ya (ABD) bir haftalık bir gezi kazanacak ve ABD Googleplex tesisinde bir tam gün geçirerek, AdWords’ü geliştiren ekiple tanışacaklar.

Bölge Şampiyonları (EMEA; AMERİKA, JAPAC) ve hocaları, bölgelerindeki büyük Google ofislerinden birinde bir gün geçirecek.
Öğrencilere ve öğretim görevlilerine sağladığı avantajlar: Google Online Challenge, hem eğitimciler hem de öğrencilere çevrimiçi reklamcılık pazarında gerçek bir deneyim kazanma olanağı sağlar. Gerçek müşterilerle çalışıp en iyi sonuçları almalarını sağlamanıza yardımcı olur.

Referans olarak kullanılabilecek kaynaklar:
Öğrenci kılavuzu: Bu kılavuz, katılımcı ekiplere Challenge’ı nasıl ele alacaklarını ve en iyi sonuçları elde edecek şekilde nasıl kampanya oluşturacaklarını açıklamak amacıyla hazırlanmıştır. Öğrenci kılavuzunu indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: www.google.com/onlinechallenge/files/student_guide.pdf

Akademik Kılavuz: Bu kılavuz, eğitimcilerin yarışma hakkında bilgi edinmelerine ve etkili AdWords kampanyaları hazırlama konusunda ekiplerine nasıl destek vereceklerini öğrenmelerine yardımcı olur. Kılavuzda yarışma süreçleriyle ilgili başka bilgiler de mevcuttur. Akademik kılavuzu indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: www.google.com/onlinechallenge/files/academic_guide.pdf