Google Classroom’da Not Defteri nedir?

Google Classroom’da Not Defteri, öğrencilerin ders notlarını veya ödevlerini kaydetmelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Not Defteri, öğrencilerin Google Classroom içindeki bir dersle ilgili notlarını alabilecekleri, kaydedebilecekleri ve düzenleyebilecekleri bir yerdir.

Not Defteri özelliği, öğrencilerin bilgisayarlarından veya mobil cihazlarından not alabilmelerine ve kaydedebilmelerine olanak tanır. Bu özellik sayesinde, öğrencilerin ödevlerini veya proje notlarını kolayca tutmaları ve gerektiğinde ders materyallerine veya öğretmenin paylaştığı dökümanlara referans göstermeleri daha kolay hale gelir.

Öğrencilerin Not Defteri’nde kaydettikleri notlar, sadece kendileri tarafından görülebilir. Öğretmenler, öğrencilerin Not Defteri’nde kaydettikleri notları göremezler veya değiştiremezler. Ancak öğrenciler, Not Defteri’ndeki notları diledikleri zaman Google Drive hesaplarına veya kişisel bilgisayarlarına indirebilirler.

Google Classroom’da Not Defteri özelliği, öğrencilerin daha organize bir şekilde çalışmalarını ve ders materyallerine daha kolay bir şekilde erişmelerini sağlar.