GOOGLE BİLİM FUARI 2011

Google Science Fair 2011 – Opening Event

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4suJJRh9V-k&feature=player_embedded[/youtube]

Google, Dünya’nın 4 bir yanından yaratıcı projeleriyle birlikte parlak fikirli genç bilim adamları arıyor !

Google  Dünyaca ünlü bir bilim yarışması düzenliyor ! Bu yarışma her zamankinden daha kapsamlı, CERN, LEGO, National Geographic ve Scientific American ile ortak kurulmuştur.  Öğrencilerin grup çevresinde 13-18 yaş aralığındaki genç bilim adamlarını arayan bu yarışma, etkinliğe girmenizi ve ezeli rekabete ortak olmanızı sağlıyor !Girmek ve müthiş bir deneyim yaşamak için hemen grubunuzu kurun ve bir yaşam boyu  unutamayacağınız deneyimleri, bursları ve gerçek hayatdaki  iş fırsatlarını kaçırmayın . Eğer bunları istiyorsanız sizi rekabete davet ediyoruz. Google.com/bilim fuarına bugün kaydolun.

Kimler Bu Yarışmaya Girebilir?

2 veya 3 kişilik gruplar halinde 13 – 18 yaş aralığındaki parlak fikirli Genç Bilim adamları.

(Detaylı bilgi için http://www.google.com/events/sciencefair/rules.html )

Projeye Başvurmak için:

)

Süreç Değerlendirmesi:

Proje başvuru tarihi 4 Nisan 2011. Bu tarihten sonra tüm projeler incelenmek ve kriterlere göre öğretmenlerden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecektir. Mayıs ayı başlarında, 60 yarı finalist açıklanacaktır.Projeleri online ilan edilecek  ve halk oylamasına açık bir seçim yapılacaktır. 60 yarı finalist daha sonra  Mayıs ayınının sonunda jüri tarafından azaltılarak 15 finalist’e indirilecektir.

15 finalist 11 Temmuz 2011 de gerçekleşecek kutlama  ve Bilim Fuarı finalist turu için California’daki Google HQ, ABD’ye  uçaklarla götürülecek. Bu finalistler Nobel ödüllü, teknoloji vizyon ve ev adları dahil beğeni toplayan bilim adamlarından oluşan bir panel öncesi projelerini sunacak.Bu finalistler kazananların yaş kategorilerine göre ayrılacaktır, yani 13-14, 15-16, 17-18 her bir kategoriden 1′er birinci seçilecektir.