Gönüllülük Zirvesi “Eline Şiddet Değmesin”

Bilkent Üniversitesi
Gönüllülük Zirvesi

Gönüllülük Zirvesi olarak “Kadına Yönelik Şiddet temasıyla ve “Eline Şiddet Değmesin” sloganıyla Türkiye’nin dört bir yanından üniversite ve lise öğrencilerini alanında uzman konuşmacılarla bir araya getirmeyi hedefleyerek yola çıkıp hem şiddet sonucu hayatını kaybeden kadınlarımızın anısını yaşatmak hem de ‘Kadına Yönelik Şiddet’e bir dur demek için bir araya geliyoruz. 2021 TDP Gönüllülük Zirvesi’nde görüşmek dileğiyle.

3 – 4 Nisan tarihlerinde Zoom üzerinden gerçekleştirecek Toplumsal Duyarlılık Projeleri Gönüllülük Zirvesi

Gönüllülük Zirvesi bu yıl “Kadına Yönelik Şiddet” temasıyla ve “Eline Şiddet Değmesin” sloganıyla tekrardan Türkiye’nin dört bir yanından üniversite öğrencilerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Bu yıl Gönüllülük Zirvesinde, bir yandan kadına yönelik şiddetin arkasında yatan psikolojik ve sosyolojik nedenleri araştırırken bir yandan da kadına yönelik şiddetle mücadelenin hukuki boyutları üzerinde duracağız. Tiyatro gösterisi ve müzik konserleriyle kaybettiğimiz binlerce kadının anısını sanatla yaşatmaya çalışacağız. Zirve boyunca bu alanda çalışma yapan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla doğrudan iletişime geçme fırsatı bulacağınız fuaye alanımız ve çeşitli atölye çalışmalarımızla sorunun değil çözümün bir parçası olacağız. Gönüllülük Zirvesi 2021’de görüşmek dileğiyle…

Bilkent Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri bünyesinde gerçekleştirilen Gönüllülük Zirvesi her yıl farklı bir sosyal soruna dikkat çekerek toplumda farkındalık yaratmak, Türkiye’nin bütün illerinden sosyal sorumluluğa gönül vermiş gençleri, alanında uzman ve tecrübeli insanlarla bir araya getirerek ülkesel bir gönüllülük ağının oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla 2017 yılında faaliyet göstermeye başlamıştır. Gönüllülük Zirvesi 2017 yılında “Erken Yaşta Zorla Evlilikler”, 2018 yılında “Çocuk İşçiler” ve 2019 yılında “Engelsiz Yaşam” temalarıyla 70 farklı üniversiteden yüzlerce katılımcıyı bir araya getirerek dayanışma olgusunun güçlenmesine katkıda bulunmuştur. 2020 yılında gerçekleştirilecek olan Gönüllülük Zirvesinin konusu ise oylamayla “Kadına Yönelik Şiddet” olarak belirlenmiştir. Salgın sebebiyle yapılamayan 2020 Gönüllülük Zirvesi, 2021 yılında “Kadına Yönelik Şiddet” konusu ile yapılacaktır.

KONUŞMACILAR
CANAN ARIN
FİDAN ATASELİM
GÜZİN YAMENER
BURCU ÖZDEMİR SARIGİL
RÜMEYSA ÇAMDERELİ
BURCU YILDIRIM
GÜLRİZ UYGUR
AYŞE TÜKRÜKÇÜ
SEYHAN ARMAN

https://www.tdpbilkent.org/elinesiddetdegmesin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin