GÖNÜLDEN İŞLERE GÖNÜLDEN ÖDÜLLER BAŞVURULARI BAŞLADI

Özel Sektördeki ilk Gönüllülük Ödülleri olan ÖSGD-Gönülden Ödüller 2011’in başvuruları başladı. Özel Sektör Gönüllüler Derneği’nin bu yıl beşincisini düzenleyeceği ödüllere kurumlarında gönüllülük çalışmaları yürüten şirketler başvurabiliyor.
En Başarılı Gönüllülük Programı Ödülü, En Başarılı Gönüllülük Projesi Ödülü, En Yaratıcı Gönüllülük Projesi Ödülü ve En Başarılı Gönüllü Ödülü olmak üzere 4 kategoride verilen ödüllere, 23 Eylül – 18 Kasım 2011 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Ödüller Aralık ayında düzenlenecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.

Şirketlerin ve çalışanlarının gönüllülük çalışmalarını ve bu alandaki başarılarını desteklemeyi hedefleyen Gönülden Ödüller, gönüllülüğü teşvik etmek; toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek ve bu yolla gönüllü çalışmalara ilişkin bağlılığı ve motivasyonu artırmayı amaçlıyor. Özel sektörde gönüllülüğün yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan ödüller, özel sektörde, şirketlere ve çalışanlarına örnek olabilecek, gönüllülük içeren proje/programların paylaşılmasına olanak sağlıyor.

Gönülden Ödüller 2011’e bu yıl En Başarılı Gönüllü Kategorisi yeni bir kategori olarak eklendi. Bu yeni kategori ile Gönüllülük Projeleri’nde yer alarak, kendi beceri ve yeteneklerini de katarak toplumsal konuların çözümüne katkı, değer ve pozitif etki yaratmış kişiler çalıştıkları şirketler tarafından aday gösterilebilecekler.

Gönülden Ödüller 2011 kategorileri;

1. En Başarılı Gönüllülük Programı Ödülü:
Gönüllülük Programı’nı kurumsal bir şekilde ve etkin olarak yürüten ve kurum çalışanlarında gönüllülüğü yaygınlaştırmada başarılı olan şirketin ödüllendirilmesi.

 
2. En Başarılı Gönüllülük Projesi Ödülü:
Toplumun bir ihtiyacını karşılamada başarılı olan ve/veya ilgili konuda önemli derecede katma değer ve pozitif etki yaratan Gönüllülük Projesi’nin ödüllendirilmesi.
3. En Yaratıcı Gönüllülük Projesi Ödülü:
Bir toplumsal ihtiyacı belirleyerek buna yaratıcı ve kalıcı çözüm geliştiren Gönüllülük Projesi’nin ödüllendirilmesi.
4. En Başarılı Gönüllü Ödülü:
Gönüllülük Projeleri’nde yer alarak, kendi beceri ve yeteneklerini de katarak toplumsal konuların çözümüne katkı, değer ve pozitif etki yaratmış kişilerin ödüllendirilmesi
Başvurular, ilgili başvuru formunun doldurulması ile Özel Sektör Gönüllüler Derneği’ne 18 Kasım 2011 tarihine kadar yapılabilecek. Ödüller ile ilgili daha fazla bilgi [email protected] adresinden ya da  0216 524 52 70 -72 numaralı telefonlardan alınabilir.

Gönülden Ödüller 2011 Yönetmelik
En Başarılı Gönüllülük Programı Başvuru Formu
En Başarılı Gönüllülük Projesi Başvuru Formu
En Yaratıcı Gönüllülük Projesi Başvuru Formu
En Başarılı Gönüllü Başvuru Formu