Global Girişimcilik Kongresi

Global Girişimcilik Kongresi

Tüm dünyada 170’i aşkın ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın (Global Entrepreneurship Week – GGH) küresel kongresi olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress – GEC), 16-19 Nisan 2018’de, kongrenin 10. senesinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Kansas City, Dubai, Şanghay, Liverpool, Rio, Moskova, Milan ve Medellin gibi şehirlerde gerçekleşen GEC, Kauffman Vakfı destekli Global Girişimcilik Network’ü (Global Entrepreneurship Network – GEN) tarafından başlatılmıştır ve dünya çapında girişimciliği ve girişimcilik ekosistemlerini geliştiren kurum ve kuruluşların buluşma noktası haline gelmiştir. Kongreye; tüm dünyadan 3000+ Katılımcı & 550 GEN delegasyonundan oluşan girişimcilik ekosistemi liderleri, araştırmacılar, kamu görevlileri, girişimciler ve yatırımcılar katılmaktadır. GEC, her sene bahar aylarında farklı bir ülkede gerçekleştirilmektedir.

GEC18IST, 16-19 Nisan’da Hilton Bomonti’de, 4 gün boyunca ana kongre dışında GEN Çalıştayı & Ödül Töreni, saha ziyaretleri ve ekosistem atölyelerine ev sahipliği yapacak. Kongre; İlham & Paylaşım, Keşif & Öğrenim, Değerlendirme ve Dayanışma amaçları çerçevesinde girişimcilik ekosistemi liderlerine yönelik olacak. GEC18IST; STK, üniversite, lise, kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra girişimci ve yatırımcıları ağırlayacak.

Kongre boyunca iş ve girişimcilik dünyasının önde gelen fikir önderlerinin ağırlandığı ana seanslar, ilham verici konuşmacılarla endüstri ve ekosistem trendlerinin konuların tartışılacağı paralel seanslar, konu bazlı araştırma ve atölyelerin gerçekleşeceği Learning Hub’lar ve networking fırsatı yaratacak birçok farklı alan bulunacak. Tüm kongre programına sürekli güncellenen “Program” sayfasından ulaşabilirsiniz.
http://gec18istanbul.com/