GLOBAL CLİMATE CRİSİS İN YOUR CLASSROOM proje etkinliklerimiz …

Edirne Sosyal Bilimler Lisesi coğrafya öğretmeni Belgin Feyza kurçenli danışmanlığında yürütülen “GLOBAL CLİMATE CRİSİS İN YOUR CLASSROOM”(Sınıfınızdaki küresel ısınma krizi )isimli proje Moldovya Cumhuriyeti ,Romanya ,Ürdün, İtalya Hırvatistan ve Türkiye’den olmak üzere 10 okulun öğrencilerinin ortak çalışmaları ile gerçekleştirildi
Bu projeye “ Dünyamızı ,nasıl daha yaşanabilir hale getirebiliriz?”sorusundan yola çıkıldı. Başta iklim krizinin yıkıcı etkileri olmak üzere, birçok çevre sorununun son durumu ele alındı.
Bu proje ile küresel çevre sorunlarına, farklı ülkelerin öğrencilerinin birlikte farkındalık düzeylerinin artması amaçlanmıştır.Birlikte çözüm üretme becerisi sağlanarak,bu duyarlılığı çevrelerine de yaymaları ile küresel çözümlerin hayata geçmesi hedeflenmiştir.
Bu doğrultuda birlikte online toplantılar gerçekleştirildi.Elde ettikleri sonuçları 21.yy becerilerinden olan web 2 araçlarını kullanarakyaygınlaştırıldı.Videolar,animasyonlar,afişler,sloganlar,şiirler,resimler,dijital kitaplar,geri dönüşüm tasarımları ,kuş evleri,tohum çimlendirme çalışmaları yapmışlardır.Ayrıca Herbaryum çalışması için kurutulmuş çiçeklerden sanat tasarımları gerçekleştirildi.
(Reduce) Azalt, (Reuse)Yeniden kullan,(Recycle)Geri dönüşüm, (Repair)Tamir etmek,(Reject)Reddet
5R sürdürülebilirlik faaliyetlerini animasyonlar,afişler ve online oyunlarla öğrenciler faaliyetlerini gerçekleştirdiler.
Uzaktan eğitimin olduğu bu dönemde ,online platformda aktif olarak gerçekleştirilen bu proje ile öğrencilerin çevre konusundaki farkındalıkları, çözüm becerileri ve sosyalleşmeleri gerçekleşerek ,verimli bir proje süreci daha tamamlanmıştır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

Exit mobile version