Girne Amerikan Üniversitesi 2. Genç Fotoğrafçılar Yarışması

2. GENÇ FOTOĞRAFÇILAR YARIŞMASI
YARIŞMANIN ADI:
Girne Amerikan Üniversitesi 2. Genç Fotoğrafçılar Yarışması
YARIŞMANIN KONUSU:
“Doğa ve İnsan”
Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıbrıs adası ve Dünya’da yaşanan çevre sıkıntılarına duyarlılık yaratabilmek amacı ile 2013-2014 Eğitim öğretim yılını “Doğa ve Çevre Yılı” ilan etmiştir. Bu bağlamda bu yıl ikincisi gerçekleştirilmesi planlanan Genç Fotoğrafçılar Yarışmasının genel içerik itibari ile konusu doğayla iç içe yaşayan, fotoğraf çekmesini seven 14 – 25 yaş aralığında bulunan gençlerin gözünden fotoğraf sanatı ile çevrelerinin doğal güzelliklerini ve doğa-insan ilişkisini sergilemek bu suretle bilinç yaratarak korumacı anlayışların harekete geçirilmesi amaçlanmaktadır.
YARIŞMANIN AMACI:
K.K.T.C’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük Amerikan Üniversitesi olan Girne Amerikan Üniversitesi 28. yılını kutladığı bu anlamlı yılda sosyal sorumluluk projesi olarak fotoğraf sanatçılığını desteklemeyi amaçlamaktadır. Hedef, profesyonel hayata adım atan genç nesillere yol göstermek, eğitim hayatlarına katkıda bulunmak ve geniş kitlelere ulaşarak fotoğraf sanatçılığı bilincini yaymaktır.
GENEL KATILIM ŞARTLARI:
Yarışmaya KKTC ve TC sınırları içerisinde ikamet eden KKTC , TC veya yabancı uyruklu tüm kişiler katılabilir.
Yarışma başvurusu yapacak olan kişiler, 14-25 yaş sınırları arasında olmalıdır.
Her yarışmacı yarışmaya toplamda en fazla 3 eserle katılabilir.
Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 28 Mart 2014 ‘tür.Bu tarihe kadar adresinden başvurularını yapabilirler.
Fotoğrafların kısa kenarı en az 2000 pixel olmalıdır.Ayrıca eserlerin yüksek çözünürlükte çekilmiş orjinal halleri ile birlikte adresine online kayıt formu doldurularak yüklenmeleri gerekmektedir.
Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
Yarışmaya gönderilecek olan eserler daha önce düzenlenmiş herhangi bir sergide yer almamış ve başka bir fotoğraf yarışmasında derece almamış olmalıdır. Aksi takdirde eser yarışmadan diskalifiye edilir.
Üniversitemiz yarışmaya katılan her fotoğrafın sergilenmesi ve albümlenmesi hakkına sahiptir. İlk 50 derecesine giren eserler sergilenecek ve eser sahiplerine GAU tarafından sertifika verilecektir…
Yarışma sonuçları 31 Mart – 11 Nisan 2014 tarihleri arasında yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 11 Nisan 2014 günü üniversitemiz himayelerinde gerçekleştirilecek sergi sonunda düzenlenecek ödül töreninde açıklanacaktır.
Yarışma düzenleyicileri ve jüri üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.
Jürinin kararı kesindir ve değiştirilemez.
Katılım şartları bu madde dahil 11 maddeden oluşur.Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.Girne Amerikan Üniversitesi katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.
YARIŞMA TAKVİMİ
-Son Başvuru Tarihi: 28 Mart 2014
-Jüri Değerlendirmesi: 31 Mart 2014 – 10 Nisan 2014
-Sergi ve Ödül Töreni Tarihi:11 Nisan 2014
ÖDÜLLER
Yarışmada dereceye giren finalistler ve kendilerine refakat edecek 1 kişi ödül törenine katılmak üzere Girne Amerikan Üniversitesi Girne Kampüsü’ ne tüm masrafları yarışmayı düzenleyen kurum olan üniversite tarafından karşılanacak şekilde misafir olarak katılım hakkı kazanacaktır.
Genç Fotoğrafçılar Yarışması Ödülleri;
Birincilik Ödülü: 2000 Euro ve GAÜ Canterbury Kampüsünde 1 yıl %100 Hazırlık Bursu
İkincilik Ödülü: 1500 Euro ve GAÜ Canterbury Kampüsünde 1 yıl %100 Hazırlık Bursu
Üçüncülük Ödülü: 1000 Euro ve GAÜ Canterbury Kampüsünde 1 yıl %100 Hazırlık Bursu
NOT: EĞİTİM BURSUNUN GEÇERLİLİK SÜRESİ 2 SENE OLUP, ÖDÜL ALMAYA HAK KAZAN ÖĞRENCİNİN GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPÜSÜNE ÖSYM VEYA İLGİLİ SINAVLAR İLE YERLEŞTİRİLMİŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR.
BİLGİ VE BAŞVURU

Adres: Girne Amerikan Üniversitesi,Üniversite Caddesi, Girne KKTC
GAÜ Etkinlik Yönetimi
İletişim: 650 20 00 – 1165
gaupr@gau.edu.tr