Girişimcilikte Önce Kadın Projesi

Girişimcilikte Önce Kadın Projesi

Proje Ortakları

• Milli Eğitim Bakanlığı (Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü)
• Türkiye Bilişim Vakfı
• Türkiye Vodafone Vakfı

Projenin Kapsamı ve Hedef Kitlesi

Projenin ana hedef kitlesi, halk eğitimi merkezlerinde öğrenim gören kursiyer kadınlardır.Proje, 2016 yılında i İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Samsun, Bursa, Diyarbakır, Elazığ ve Giresun İllerinde hayata geçti. 2017 yılında Girişimcilikte Önce Kadın Projesi; Adana, Kayseri, Denizli, Trabzon, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Muğla, Kocaeli ve Sivas’ta yürütülecektir. Proje kapsamında eğitim alacak kadın kursiyerlerin, ürünlerini hizmete sokulacak dijital mağaza (www.oncekadin.gov.tr) aracılığıyla tüketicilere ulaştırılması sağlanacaktır.

Projenin Genel Amacı

Girişimcilikte Önce Kadın projesinin amacı, el emeği, göz nuru ürünlerin bilgi iletişim teknolojisinin getirdiği yeniliklerle satışının kolaylaştırılması ve hobi olarak başlanan birçok çalışmanın gelir getirici bir faaliyete dönüşmesini sağlayarak, meslek sahibi olmayan kadınların ekonomik hayata katılımlarını özendirmek ve ailenin refah düzeyini artıracak ek gelire kavuşmalarına olanak yaratmaktır. İlk yılında 10 ilde 10 bin kadına ulaşan projenin yeni döneminde 10 yeni ilde 10 bin kadına daha eğitim verilerek toplam 20 ilde 20 bin kadına ulaşılması hedefleniyor.

Nisan–Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek Girişimcilik Yarışmasına katılmak için;
Girişimcilik yarışmasına katılmak istiyorum butonunu tıkla!
Şartnameyi kabul et!

Yarışmaya katıl, ödüllerden birini kazan!

Birinci : 15.000 lira
İkinci : 10.000 lira
Üçüncü : 7.500 lira
İki kişiye özel jüri ödülü: 3.000 lira

Yarışmaya kimler katılabilir; Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’nin bu yıl uygulandığı Adana, Kayseri, Denizli, Trabzon, Gaziantep, Erzincan, Mersin, Muğla, Kocaeli ve Sivas illerindeki tüm kadın kursiyerlerimiz girişimcilik yarışmasına katılabilir.

oncekadin.gov.tr