Girişimcilik Yarışması Startup Weekend

Girişimcilik Yarışması Startup Weekend

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 09-10-11 Kasım tarihlerinde, Fırat Kalkınma Ajansı desteğiyle gerçekleşiyor. Fırat Kalkınma Ajansı’nın düzenlediği Startup Weekend etkinliği olarak; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.

Girişimci adayları ve fikri olanlar fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin!

** Startup Weekend Hakkında:Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır. Startup Weekend Malatya, Startup Weekend Global Edition haftasına denk geldiği için ayrıca özel bir prosedür de izlenecektir.

ÖDÜLLER:

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır.

Ancak Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Malatya Teknokent kuruluşlarının desteği ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere ödül olarak para, altın ve Teknokent’te ücretsiz ofis kullanım verilecektir.

FIRAT KALKINMA 
AJANSI
MALATYA 
TSO
MALATYA 
TEKNOKENT
  1. Ekip
4000 TL TAM ALTIN TEKLİ OFİS
      2. Ekip 3000 TL YARIM ALTIN ÜÇLÜ OFİS
      3. Ekip 2000 TL ÇEYREK ALTIN ÜÇLÜ OFİS
      4. Ekip 1000 TL ÜÇLÜ OFİS

 

** Dereceye giren ekiplere ise Malatya Teknokent tarafından ücretsiz Ön Kuluçka Merkezi’nde çalışma hakkı verilecektir.

Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından aktarılacaktır.

Kimler Katılabilir?
18 yaşını doldurmuş, başta İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Bingöl Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi’nde okuyan üniversite öğrencileri ve mezunlar başvurabilir. Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur.

Başvuru
Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere email veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. Başvuruların 07 Kasım 2018 saat 16:00’a dek tamamlanması gereklidir.

Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?

Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm takımlar etkinlik sırasında kuruluyor. Seçilen fikirlerden birine dahil olabilirsiniz. Halihazırda üzerinde çalıştığınız bir proje ile maalesef katılamıyorsunuz, aklınızda olan bir fikri hayata geçirmek için bir fırsat… Önermemiz; fikrinle gel, ekibini kur!
Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir. İlk gece yapılacak elemelerde fikri elenen veya ekibi olmayan katılımcıların mevcut takımlara eklenmesi ya da yeni ekip kurması teşvik edilecektir. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Etkinlik Dili ve Sunumlar
Etkinlik dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.

Konaklama ve Ulaşım
Başvurular arasından seçilen katılımcıların, 09-10 Kasım geceleri etkinliğin gerçekleşeceği Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde kamp ortamında uyku tulumları, matlarla beraber ve 3 öğün yemekleri organizasyontarafından karşılanacaktır.
Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde bulunmayan ekipler diskalifiye olurlar.

Önemli Bilgiler
Startup Weekend’e katılım ücretli değildir!
Eksikliklerinizi kafanıza takmayın; çünkü mentorlerimiz sizlerle!
Alacağınız eğitimler; İş modeli, etkili sunum hazırlama, tasarım, yazılım, vb… Yani iş fikrinizin temellerini atmak için her şey hazır!

PROGRAM

09 Kasım Cuma
15.00 Kapı açılır, networking zamanı
16.00 Açılış konuşmaları
16.30 Isınma: Half Baked
17.30 Ekip oluşturması ve fikir paylaşımı
19.00 Akşam Yemeği
20.00 Lean Startup/ Yalın Girişim Eğitimi ( Patrick Bosteels )

10 Kasım Cumartesi
09.00 Kahvaltı
09.30 Çalışmaya Başla!
12.30 Öğle yemeği
13.00 Mentörler için eğitim
14.00 Ekiplerin Mentörlerle Çalışması
18.00 Mentörlere Veda
18.30 Akşam Yemeği
19.30 Teknokent Gezisi
20.00 Fikir Fenerleri Uçurma
21:00 Çalışmaya devam

11 Kasım Pazar
09.00 Kahvaltı
10.00 Mentörlerle veya ekip halinde çalışmaya devam
11.00 Sunum hazırlıkları için Stage-Co ile görüşmeler başlar.
12.30 Öğle yemeği
15:00 Sunumlar için teknik kontrol
16.00 Jüri sunumları başlar.
17:30 Ödül töreni ve kapanış
18:00 Eve Dönüş ☺

KURALLAR

Startup Weekend boyunca yarışma sadece takımlar düzeyinde olacaktır. Her katılımcı etkinlikte görev almak için sadece tek bir başvuru yapabilir ve sadece bir takımda yer alabilir. Aynı takımdan tüm katılımcıların ayrı ayrı kayıt yaptırması gereklidir.

Katılımcılar, kendileriyle ilgili tam ve doğru bilgi vermekle yükümlüdürler. Yanlış veya eksik katılımcı kayıt bilgileri, organizasyon ekibi tarafından başvuru iptali ve kazanılacak ödülün iptaline sebep olabilir. Startup Weekend’e katılabilmek için organizasyon ekibi tarafından başvurunun ön eleme sonrası onaylanması ve kabul edilmesi gerekir.

Etkinlik için son başvuru tarihi 07 Kasım 2018 saat 16:00’dır.

Etkinliğin tam süresi boyunca Wi-Fi bağlantısı sağlanacaktır. Katılımcılar, kendi ekipmanlarını (özellikle bilgisayar, uzatma kablo, çoklu güç çıkışı vs.) ve geliştirme araçlarını getireceklerdir. Katılımcılar etkinlik sırasında kendi ekipmanlarından sorumlu olacaklardır.

Katılımcılar, yarıştıkları projenin; özgün, münhasıran kendisi tarafından ve Startup Weekend etkinliği sırasında yaratıldığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Takımlar, projelerin telif hakkı ve fikri mülkiyet haklarına sahiptirler.

Etkinlik süresince, etkinlik mekanı içinde ekiplerin birbiriyle ve çevreyle saygılı çalışması, toplu yaşam içinde gerekli disiplin kurallarına uyması esastır. Herhangi bir şekilde bu kurallara uymayan ve disiplini bozan katılımcılar diskalifiye edilecektir.

Katılımcılar, jüri üyelerinin her birinin bağımsız olduğu ve kararlarının etkilenemeyeceği konusunda bilgilendirilmiş ve bu konuyu açıkça kabul etmişlerdir. Katılımcılar, jürinin oluşumuna, karar sürecine veya jüri tarafından alınan karara itiraz etmeyeceklerini etkinliğe katılmaları aracılığıyla açıkça kabul ederler.
Her bir katılımcı, Startup Weekend’de yer almak amacıyla web sitesi üzerinden gerekli kişisel verilerini ( ad, soyad, cep telefonu numarası, özgeçmiş, e-posta adresi vs.) sağlamayı 6698 sayılı kanun kapsamında açıkça kabul eder ve onaylar. Startup Weekend’e katılan katılımcılara ilişkin kişisel veriler organizasyon tarafından etkinlik sonrasında gerekli görülen süreye kadar muhafaza edilecektir.

Her bir katılımcı, organizasyonun; adını, soyadını, projesinin tanımını, ticari reklam ve yurtiçi ve yurtdışı basın toplanışı ve diğer kamuoyu iletişimleri amacıyla organizasyona ait web sitesi dahil ancak sınırlı olmaksızın kullanılmasına müsaade eder ve organizasyona bu konuda yetki verir. Bu yetkiye etkinlik sırasında alınan fotoğraf, video ve/veya ses kayıtlarının, her türlü ortamda, formatta ve her türlü yöntemle üretilmesi, kopyalaması ve dağıtması da dahildir.

Startup Weekend kısmen izleyiciye açık bir fikir yarışmasıdır. Yarışmacı, Başvuru Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin kendisine ait olduğunu ve herhangi bir gizlilik arz etmediğini beyan eder. Yarışmacı, fikrinin ve iş planının üçüncü kişilerce kullanımına ilişkin gerekli hukuksal tedbirleri almalıdır.

Startup Weekend kısmen izleyiciye açık bir fikir yarışmasıdır. Yarışmacı, iş fikrinin kendisine ait olduğunu ve herhangi bir gizlilik arz etmediğini beyan eder. Yarışmacının iş fikrinin herhangi bir şekilde üçüncü kişilerce öğrenilmesinden ve/veya bu fikir üzerinde üçüncü kişilerce hak talep edilmesinden ve/veya üçüncü kişilerce bu fikrin kullanımından, tescilinden vb. durumlardan dolayı hiçbir şekilde yarışmayı düzenleyen kuruluş olan ajans ve organizatörler sorumlu olmayacaktı

Katılımcılar, projelerinin parçası olarak, açık kaynak lisansları veya benzerleri çerçevesinde içerikleri kullanırlarsa bu kullanım ve lisanslara uyma konusundaki sorumluluk kendilerine aittir. Her bir katılımcı, yukarıda belirtilen garantilerin yanlışlığından ve/veya ihlalinden tek başına sorumlu olmayı kabul eder.

Startup Weekend Malatya etkinliği ile dereceye giren proje sahibi ekipler ödüllerini, Malatya Teknokent/TTO Uzmanları tarafından verilecek olan başarı sertifikalı 5 günlük “Girişimcilik”, “Yatırımcı Sunumu Hazırlama” ve “İş Planı Hazırlama” eğitimleri ve PUSULA Ön kuluçka oryantasyon programına tüm ekinin %100 devam ile katılması sonrasında teslim alacaklardır.

Startup Weekend etik ve adil bir etkinliktir. Katılımcılar, bu ilkeye saygı göstermeyi taahhüt eder ve diğer takımların çalışmalarını engelleyecek herhangi bir faaliyetin yasak olduğunu açıkça kabul ederler. Organizasyon, bu ilkelere uymayan ekibi veya katılımcıyı etkinlikten diskalifiye edebilir. Organizasyon etkinlik süresince hile yapan, rahatsızlık veren veya bu faaliyetlerde bulunma girişiminde bulunan bir katılımcı ve/veya bir ekibe karşı işlem yapma hakkını saklı tutar.

Startup Weekend Malatya’ya; kayıt, katılım ve iştirak, katılımcılar tarafından kuralların kayıtsız şartsız tam kabulünü ifade eder. Kurallar ve koşullar web sitesi üzerinden etkinliğin sonuna kadar (11 Kasım 2018) yayınlanacaktır.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSoEMjh6iGR71gJ6iHVWD3WnU_I_7h2Vr0_yunn1FOHs1NaQ/viewform