Geometri Sempozyumu Tamamlandı

Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü tarafından, Prof. Dr. Cihan Özgür başkanlığında düzenlenen X. Geometri Sempozyumu 13-16 Haziran tarihleri arasında Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.
Sempozyum açılışında üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Burhaniye Kaymakamı Ali Uslanmaz, Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Bedri Yüksel, Prof. Dr. Oktay Arslan, Prof. Dr. Mehmet Doğan, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Özmetin, Gönen Jeotermal Enstitüsü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Baki Çiçek, Döner Sermaye İşletme Müdürü Prof. Dr. Ali Teke ve sempozyum katılımcıları hazır bulundu.
Açılış oturumunun başkanlığını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan’ın üstlendiği sempozyuma 55 farklı üniversiteden 161 bilim insanı katılırken, sempozyumda 6 adedi çağrılı 90 adet bildiri, 19 adet de poster sunuldu. Sempozyuma İngiltere, Romanya, İspanya ve Hindistan’dan alanlarında uluslararası düzeyde isim yapmış dört bilim insanı katılırken, ülkemiz ile gelecekte yapılabilecek işbirliklerinin temelleri atılmış oldu.
 
4 gün süren ve oldukça verimli geçen sempozyum süresince katılımcılar, bilimsel faaliyetler dışında sosyal ve kültürel anlamda da etkinliklere katılma şansı buldu. Sempozyumun ikinci günü Ören ve Taylıeli Köyü gezisi düzenlenirken,  3. Gün Burhaniye Kuvayi Milliye ve Kent Müzesi ile Burhaniye Hüsnü Pazarbaşı Gençlik ve Kültür Merkezi ziyaret edildi. 4. Gün ise tekne gezisi ile Burhaniye koyları gezildi.

Sempozyum sonunda düzenlenen kapanış oturumunda, katılımcılar organizasyondan çok memnun kaldıklarını dile getirerek; sempozyumun düzenlenmesinde verdiği destekten dolayı başta Rektör Alkan olmak üzere üniversitemiz yönetimi, Organizasyon Komitesi Başkanı Prof. Dr. Cihan Özgür, Matematik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nihal Yılmaz Özgür, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. M. Emin Akkılıç, yüksekokul personeli ve emeği geçen diğer isimlere teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin