Gençlere Lisans Eğitimlerinde Maddi Destek

Maddi Destek
Lisans Eğitimlerinde Maddi Destek

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Burs Programı ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere lisans eğitimlerinde maddi destek sağlamakta.

Anadolu Vakfı bursu karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. (Şartlı hemşirelik bursu hariç)

Burs başvuruları hangi kriterlere göre değerlendiriliyor?
Akademik başarı ve öğrencinin gelir durumu dikkate alınarak sıralama yapılır.
Ön değerlendirmeler sonucunda oluşturulan mülakat listelerindeki adaylarla yapılacak görüşme esnasında bursiyer adayına ilişkin değerlendirme ve izlenimler ile nihai karar verilir.

Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında tarihler arasında web sitemiz üzerinden (www.anadoluvakfi.org.tr) alınmaktadır. Duyurular, Anadolu Vakfı web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yapılmaktadır.

Vakfımız kuruluşundan bu yana 30 binin üzerinde gence burs olanağı sağladı.

Vakfımızın Burs Programı; T.C. Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan ve akademik olarak başarılı üniversite öğrencilerini kapsıyor. Bursumuzdan yararlanabilmek için yurt içindeki devlet okullarında ya da vakıf üniversitelerinde %100 burslu olarak tam zamanlı lisans düzeyindeki öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır.

Vakfımızdan burs alınması durumunda geri ödeme ve hizmet yükümlülüğü söz konusu değildir. Burs ödemelerimiz, Ekim-Haziran ayları arasında 9 ay süresince bursiyerlerimizin banka hesabı aracılığı ile yapılır.

Burs başvurularınızı her yıl 1 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında tarihleri arasında web sitemiz üzerinden (www.anadoluvakfi.org.tr) online olarak yapabilirsiniz. Faaliyetlerimizi, Vakfımızın web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Burs sonuçları, Aralık ayının ilk haftası www.anadoluvakfi.org.tr adresinden duyurulmaktadır. Başvuru yapan adaylar, TC kimlik numaraları ile başvuru sonuçlarını sorgulayarak öğrenebilmektedir.

Burs ödemeleri 9 ay süresince aylık olarak Ekim-Haziran döneminde yapılır. Her yeni eğitim ve öğretim yılında ilk kez bursiyer seçilen öğrencilerimize, burs sonuçları Aralık ayının ortasında açıklandığı için, ilk ödeme ilgili yılın Ocak ayı itibariyle başlar. İlgili dönemde ödeme yapılabilmesi için bursiyerlerin gerekli bilgi ve belge güncellemelerini yapmış olması gerekmektedir.

Bursiyerlerimiz belirtilen bankada kendi isimlerine TL hesabı açtırırlar. İşlemler (nakit çekme, EFT/havale) ilgi bankaya ait kart ile tüm ATM noktalarından masrafsız yapılabilmektedir. ATM noktaları dışında internet bankacılığıyla yine herhangi bir ücret ödemeden para transferinde gerçekleştirilebilmektedir.

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı

anadoluvakfi@anadolugrubu.com.tr
0216 578 85 00
0216 573 74 52
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Balkan Caddesi No:58 Buyaka E Blok 34771 Tepeüstü, Ümraniye