Gençler için Teknoloji Eğitim Projesi Başvuruları

Eğitim Projesi
Teknoloji Eğitim Projesi

Huawei, tüm dünyada yürüttüğü sosyal sorumluluk programı ‘Gelecek İçin Tohumlar – Seeds For the Future’ için 2020 takvimini açıkladı. Pandemi nedeniyle bu sene eğitimler Çin’de değil, uzaktan sınıf eğitimi şeklinde düzenlenecek. 5 gün sürecek programı tamamlayan gençler tüm dünyada geçerli Huawei sertifikası almaya hak kazanacak.

Huawei’in 2008 yılından beri yüzden fazla ülkede hayata geçirdiği küresel sosyal sorumluluk projesi ‘Seeds For the Future’ın (SFF) temel amacı, teknolojiye hevesli ve bu konuda yetenekli gençlere en üstün eğitim programlarını sunarak onları bu alanda geliştirmek. Bugüne dek 126 ülkeden 5.800 öğrencinin katıldığı programda gençler, bilişim alanındaki son yenilikleri, uluslararası uzmanlardan birebir öğrenirken eğitimin sonunda dünyada geçerliliği olan teknoloji sertifikasının da sahibi oluyor.

Bu yıl Türkiye’den seçilen gençlerin 19-23 Ekim tarihleri arasında online olarak katılacağı programda 5G’den yapay zekaya, bulut sistemlerinden Huawei mobil servislerine en son teknolojilerin aktarılacağı çevrimiçi eğitimler yer alıyor. Beş gün sürecek etkinlikte bunlara ek olarak; akıllı ev, dijital dönüşüm, dijital ekonomi, siber güvenlik ve stratejik liderlik gibi temalarda eğitimler de mevcut. Teknoloji eğitimlerinden kalan zamanda isteyen öğrenciler, Çin kültürü ve sanatının tanıtıldığı eğitimlere de girebilecek.

Programa başvurmak isteyenlerin [email protected] adresine; özgeçmişlerini, not ortalamalarını, varsa yayınlanmış makalelerini, kendilerini anlatan bir mektupla birlikte 23 Eylül’e kadar göndermeleri gerekiyor. Uzunluğu 300-600 sözcük arasında, Türkçe veya İngilizce yazılacak bu mektupta gençlerin programa neden başvurduklarını, bilişim alanında deneyimlerini ve ilgi alanlarını aktarması bekleniyor. Tüm program İngilizce olduğu için adayların belli bir düzeyde İngilizce bilmeleri de gerekiyor. Ağırlıklı olarak lisans eğitimini sürdüren üniversite öğrencilerinin seçileceği programa yeteneğini kanıtlaması halinde lise öğrencileri veya üniversite mezunları da dahil olabilecek.

Programla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenlerin www.huawei.com/minisite/seeds-for-the-future adresini ziyaret edebileceğini ifade eden Huawei yetkilileri, programı başarıyla tamamlayarak sertifika alan gençlere çeşitli ödüller takdim edeceklerini de belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

10 + 6 =