Gençler Arasında Çevre Bilincini Arttırma Projesi (RAISE)

GENÇLER ARASINDA ÇEVRE BILINCINI ARTTIRMA PROJESI (RAISE)

YARIŞMA DUYURUSU (ULUSLARARASI)

 

Doğa ile ilgili hikâyen nedir?

 

Doğa kahramanlarının hikâyeleri paylaşılmalı ve duyulmalıdır! Şimdi de sıra senin hikâyene geldi! Maceraya katılmaya hazır mısın?

 

Doğayı korumak ve çevremizi daha iyi bir hale getirmek için gönüllü olarak bir sürü maceralar yaşamışsın, şimdi içlerinden en iyisini seç ve bize yolla, senin hikâyeni zevkle okumak istiyoruz.

 

Sana biraz yardımcı olalım ister misin? Tam olarak hikâyen ne ile ilgili olmalı?

Tabi ki senin sayısız hikâyelerin vardır, bunlardan hangisi daha uygun olabilir diye kendi kendine soruyor olabilirsin, konularla ilgili sana birkaç örnek verebiliriz: Biyolojik çeşitlilik, ağaç dikimi, çöp minimizasyonu, atık toplama, doğal alanların korunması, su tasarrufu, doğayı koruma konusunda farkındalık yaratma, bilgisayar oyunları vb.

Gönüllülük deneyiminle ilgili hikâyeni sabırsızlıkla bekliyoruzzz!

Biraz da şartlardan, prosedürlerden ve benzer konulardan bahsedelim…

 

Bu yarışmaya kimler katılabilir?

Avrupa Birliği (AB) üyesi veya Türkiye gibi Avrupa Birliği aday ülkelerinde yaşamakta olan, 13-18 yaş aralığındaki doğa korumaya gönül vermiş ve anlatacak gönüllülük hikâyeleri olan tüm kahramanlar bu yarışmaya katılabilir.

Yarışmaya,

–          birey;

–          grup;

–          sınıf ya da kulüp;

–          gençlik gurubu / kulübü;

–          diğer kategorisinde katılabilirsiniz.

 

Hazırımmm  dediğini duyar gibiyiz! 3 adımda başvurmak çok kolay!

1-Bu linkteki formu doldurup SEND tuşuna basarak göndermeni istiyoruz, unutma form İngilizce ve maksimum 300 sözcükten oluşmalı. Başvuru formu linki: https://goo.gl/forms/TBkyjOMI3XPLGDGh2

2-  Projemizin facebook sayfasına hikâyenle ilgili fotoğraf, video ya da ses dosyaları yüklemen gerekli. Paylaşırken senin gönüllülük aktiviteni daha iyi anlayabilmemiz için yüklediklerinin ne zaman, ne amaçla, nerede, kimler tarafından çekildiğini paylaşmayı ve bu arada sayfamızı beğenmeyi ve takip etmeyi de unutma sakın J İşte facebook sayfamız:

https://www.facebook.com/Raise-Environmental-Project-1648346158752980/

3- Ayrıca fotoğraf, video ya da ses dosyalarını – senin adını, hikayenin başlığını mailin konu kısmına yazarak – bize e-posta olarak da yollayabilirsin: raiseproject2015@gmail.com.  Soruların varsa bizeraiseproject2015@gmail.com adresinden İngilizce olarak yazabilirsin.

 

Yarışmanın Ödülü nedir?

Eğer hikâyen Proje ekibi tarafından en iyi iyi uygulamalardan biri olarak seçilirse, 2017 Ocak ayında Isparta’da düzenlenecek proje kapanış toplantısına ve ardından gerçekleştirilecek 3 ili kapsayacak geziye davet edileceksin. Hep birlikte Isparta Gölcük Tabiat Parkı’nı, Burdur Gölü’nü ve Antalya Termessos Milli Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Yeme-içme, konaklama ve ulaşım masrafların proje tarafından karşılanacaktır.

Velin tek katılman için yazılı izin vermezse kendisi de seninle davet edilecektir, velinin de masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Tüm gönüllülük hikâyeleri projenin web sitesinden yayınlanacaktır.

www.raiseyouth.com

 

Son Başvuru Tarihi ne zaman?   25.11.2016, Cuma

 

Seçim Kriterleri neler? Hangi fikirlerin, hikâyelerin peşindeyiz?

–          istekli ve ilham verici;

–          Yenilikçi ve orijinal;

–          Sürdürülebilir ve etkili;

–          okul veya toplumun diğer üyeleri ile alakalı, onların katılımını destekleyici;

–          fark yarayan hikayeler arıyoruz.

 

Şartlar ve Koşullar neler? Tüm şartlar ve koşullara bu linkten ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/file/d/0B1lr9vo6s51maW9JS0xIT3VxbnM/view?usp=sharing

RAISE Projesi nedir?

RAISE Projesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdürlüğü tarafından koordine edilen AB Erasmus + Programı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen stratejik ortaklık projesidir. RAISE, çevre ile ilgili konularda gençlerin farkındalığının ve aktif katılımının artırılması yoluyla doğal yıkımın önlenmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

           

Daha fazla bilgi için

RAISE Projesi Web Sitesi:

Facebook sayfamız: https://www.facebook.com/Raise-Environmental-Project-1648346158752980/