Gençler Arası Ses Yarışması Başladı

Gençler Ses Yarışması

Gençler Arası Ses Yarışması
Müzik yeteneğine güveniyorsan sahne sırası sende!

Teknolojik hediyeler kazanma ve ünlü sanatçılarla düet yapma şansı yakalayacağınız müzik yarışmamıza 30 Haziran’a kadar başvurabilirsiniz.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü
GENÇLER ARASI SES YARIŞMASI TALİMATI (Özet)

Yarışma Katılma Şartları

Yarışmaya 18-29 yaş aralığındaki tüm gençler başvurabilir. Başvurular; solo ses kategorilerinde bireysel, özgün yorum kategorisinde ise ekip olarak yapılır.

Yarışma Kategorileri

Yarışma; Türk Müziği Solo Kadın, Türk Müziği Solo Erkek, Popüler Müzik Solo Kadın, Popüler Müzik Solo Erkek, Özgün Yorum (Cover) Olmak üzere 5 kategoride düzenlenecektir.

Türk Müziği Kategorisi kapsamında; “Türk Halk müziği, Türk Sanat müziği, Tasavvufi müzik ve Ezgi” türlerinden eserler seslendirilebilecektir.
Popüler Müzik Kategorisi kapsamında; “Pop, Özgün, Arabesk ve Rock” türlerinden eserler seslendirilebilecektir.
Özgün Yorum Kategorisi kapsamında; Yarışmacılar, Türk halk veya Türk Sanat müziği türlerine ait bir eseri günümüz/popüler müzik anlayışıyla yeniden yorumlayacaktır.
Yarışma Takvimi ve Yarışmanın Duyurulması

Yarışma Başvuru Tarihleri: 15 Nisan-30 Haziran 2021, Türkiye Finalistlerinin Açıklanması: 22 Temmuz, 2021 Türkiye Finali: 12 Ağustos 2021

Yarışma Başvurusu

Yarışma başvuruları gencizbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden alınacak olup başvuru tamamlandıktan sonra herhangi bir güncelleme/değişiklik yapılamayacaktır.

Özel Esaslar

gencizbiz.gsb.gov.tr adresine linki yüklenecek videolar; mp4, mpeg, avi, mov formatlarında olacak ve dosya boyutu 2 GB’yi aşmayacaktır.

Performansların video formatında olması zorunlu olup ses kayıtları kabul edilmeyecektir.

Performanslara ait videoların ses ve görüntü kayıtları iyi, anlaşılabilir olacak ve sorunlu/kötü ses ve görüntü yapısına sahip videolar kabul edilmeyecektir.

Türk Müziği Kadın/Erkek, Popüler Müzik Kadın/Erkek kategorilerindeki performansların çıplak ses ile (orkestra olmadan) kaydedilmesi esastır. Ancak yarışmacıların bir ritme ihtiyaç duyması halinde sadece bir müzik aleti (eğer kendisi çalıyorsa)/bir müzisyen (eğer başka biri çalacaksa) eşlik edebilecektir.

Solo seslerde performans süresi en fazla 6 dakikadır, Özgün Yorum Kategorisinde ise en az 3 en fazla 6 dakikadır.
Jüri değerlendirmesi sonucunda her kategoride en yüksek puanı alan 6 yarışmacı/ekip Türkiye Finali’nde yarışmaya hak kazanacaktır.

Burada yer alan hükümler Gençler Arası Ses Yarışması Talimatı’nın sadece bazı maddeleri olup, yarışmaya başvuran tüm katılımcılar Gençler Arası Ses Yarışması Talimatı’nda yer alan tüm hükümleri kabul etmiş sayılacaktır. Söz konusu talimat gençlik merkezlerinden temin edilebilecektir.

Türkiye Finaline katılmaya hak kazananlar 22 Temmuz 2021 tarihinde Bakanlık resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Gençler Arası Ses Yarışması başvuru için tıklayınız