Genç piyanocular yarışması

Genç piyanocular yarışması

2019 senesi iki ülke yönetimi tarafından Türkiye ve Rusya karşılıklı turizm ve kültür yılı olarak ilan edilmiştir. Bu çerçeve’de Rossotrudniçestvo Türkiye Temsilciliği ile Devlet sanatçısı Suna Korat Vakfı ortaklığında kasım ayında yetenekli genç yıldız öğrencileri keşfetmek adına 16-24 yaş arası piyano yarışması düzenlenecektir. İnanıyoruz ki bu etkinlik iki ülke arasındaki kültür ve dostluk ilişkilerini daha da geliştirecek ve yarınlara entelektüel düşünceye sahip gençlerin yetişmesinde etkili olacaktır. Yarışmanın yeri, tarihi ve şartları aşağıdaki gibidir.

Yarışmanın şartları:

1. Aday 1995-2003 yılları arasında doğmuş olup en geç 10 Kasım 2019 tarihinde başvuru yapmalıdır.

2. Vesikalık fotoğraf, nüfüs cüzdanı fotokopisi, ikametgah belgesi, ve okuduğu okulun öğrenci belgesini ve birer özgeçmiş.

3. Başvurular Rossotrudniçestvo Türkiye Temsilciliği turkey@rs.gov.ru mail adresine göndermeleri gerekmektedir (Herhangi bir okulda okumuyorlar ise çalıştığı piyano öğretmenin ad ve soyadını takdim etmeleri gerekmektedir). İletişim numarası: 05551670717.

Program:

1.J.S. Bach – I ve II kitaptan bir prelude ve fug.

2. 10 dakika’yi geçmemek koşulu ile Romantik dönemde yaşayan rus bestecilerden bir eser

3. 19ncu ve 20nci yuzyillara ait 10 dakikayi geçmemek süresi ile bir türk eseri

Jüri üyeleri:

T.C. Devlet sanatçısı Gülsin Onay (Juri başkanı);

Prof. Dr. Erol Erdinç;

Profesör Yeşim Alkaya.

Yarışma 18-20 Kasım 2019 tarihleri arasında Rusya Bilim ve Kültür Merkezinde (Rabindranath Tagore cad. No 68, Çankara, Ankara) yapılacaktır. Yarışma’yı kazanan kişi jüri başkanı Gülsin Onay ile masterclass yapma fırsatı bulacaktır. Yarışmanın açılışı 18 Kasım 2019 saat 10.00’da yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here