Genç Müzik Rap Yarışması

Rap Yarışması
Genç Müzik Rap Yarışması

KONAK BELEDİYESİ
SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
KENTTE ENGEL YOK
LİSELER ARASI PROJE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

A)YARIŞMANIN AMACI

Belediyemizce düzenlenen bu yarışmanın amacı;  gençlerin hayata hazırlanmasını kolaylaştırmak, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, engelsiz yaşam konusunda yeni yaratımlar oluşturmak, farkındalık sağlamak, engelli bireylerle kaynaştırma sağlamak, toplumsal bilinçlendirmeyi arttırmak ve yaratıcılıklarını deneyimleyebilecekleri ortam sağlayarak gençlere destek vermektir. Bu yıl 2ncisi yapılacak olan ‘Kentte Engel Yok Proje Yarışması’nın konusu ‘Kentte Engelsiz Bir Gün’ olarak belirlenmiştir.

B)YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI

1-Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

2- Takımlar en geniş hedef kitleye farkındalık kazandırmaya yönelik olarak Afiş, Kısa Film ve Kamu Spotu Filmi Kategorilerinin yanında Sosyal Sorumluluk Projesi ile de katılabilirler. Katılımcı okullar afiş kısa film ve kamu spotu kategorilerinde en az 2 en fazla 5 er kişilik gruplarla, Sosyal Sorumluluk Projesi alanında ise en az 5 er katılımcıdan oluşan en çok birer takımla katılabilirler.(okullar her kategoride yalnız 1 er takımla yarışmaya katılabilir)

3- Yarışmaya, Konak Belediyesi çalışanlarının birinci derece yakınları ile jüri üyelerinin birinci derece yakınları katılamazlar.

4- Yarışma sadece İzmir’deki orta dereceli okulların 2inci basamağında eğitim veren Öğretim Kurumlarının 9,10,11ve 12inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerinden oluşan en çok 5 er kişilik takımlar danışman öğretmenleriyle katılabilirler.

5-Yarışmaya katılımlar sadece e-mail yoluyla kabul edilecektir.

7- Yarışmaya katılan kişiler, şartnameyi kabul etmiş sayılır.

C)YARIŞMAYA KATILACAK ESERLERİN ÖZELLİKLERİ

1-Yarışma dili Türkçedir.

2-Yarışmanın bu yılki konusu “Kentte Engelsiz Bir Gün” olarak belirlenmiştir.

3- Yarışmaya gönderilen eserler(Afiş, Kısa Film ve Kamu Spotu) kısmen veya tamamen yayınlanmamış, başka bir yarışmaya gönderilmemiş ve ödül almamış olmalıdır. Sosyal Sorumluluk Projeleri de yarışma duyurusundan sonra başlatılmış ve 2023 yılı haziran ayında sonlandırılacak olmalıdır.

4- Yapıtlar özgün, herhangi bir yapıtı çağrıştırmayacak, bir yapıttan kopya bulundurmayacaktır. Özgün olmadığına kanaat getirilen eserler değerlendirme dışı tutulacaktır.

5-Yarışmaya katılacak eserler ve projeler her kategori için verilen standartlara uygun olarak hazırlanmalıdır. (EK-1)

Ç) YARIŞMA BAŞVURUSU

1- İlk başvuru formlarını takımlar 14 Ocak 2023 tarihine kadar doldurup konakengelsizyasam@gmail.com mail adresine, 507 472 21 07 numaralı telefondan iletişime geçip bilgi alarak yapmalıdırlar. (EK-2)

2-E-mail’in konu kısmına “Kentte Engel Yok Yarışma İlk Başvurusu”  yazılacaktır.  Ek dosya olarak; Ek-2 deki Başvuru Formu doldurulup eklenmelidir. İlk Başvuru Formları kabul edilen takımlar danışma kurulunun yürüteceği danışma toplantılarına, etkinliklere ve eğitimlere katılım sağlayabileceklerdir.

3- Tamamlanan eserlerin Kategoriye ait teslim formları(EK-3) ile birlikte son gönderim/teslim tarihi 06 MAYIS 2023’tür.

 

 

  1. D) ESERİN DEĞERLENDİRİLMESİ

1-Yarışmaya gönderilen yapıtlar şartnameye uygunluk açısından ön jüri değerlendirmesinden geçer.

2- Şartnamede ve EK-1 Formda belirtilen hususlar dışında düzenlenen başvurular değerlendirmeye girmeden elenecektir. Ön değerlendirme sonucunda uygun görülen yapıtlar Jüri’ye gönderilir.

2-Jüri, incelemelerini 10 Mayıs 2023 tarihine kadar tamamlar.

3-Seçici kurul tarafından her eser 100 (yüz) üzerinden puanlanır. Puanlamalar gizli olarak yapılır.  Eşit puan almış eserler yeniden değerlendirilip bir sıralama yapılacaktır.

4- Ödül alan eserler ve jürinin uygun gördüğü eserler Konak Belediyesi tarafından sergilenecek ve gösterimi yapılacaktır.  Konak Belediyesi yarışmaya katılan eserlerin, yayın yer ve zamanını tayin etme, kısmen veya tamamen yayınlama yetkisine sahiptir. Konak Belediyesi yarışmaya katılan eserleri, süre ile sınırlı olmaksızın yayma; süresiz olarak her türlü mecrada umuma iletme (dijital ortam dâhil), eğitim ve kültür kuruluşlarına gönderme hakkına sahiptir.

5- Sonuçlar 12 Mayıs 2023 günü Konak Belediyesi sosyal medya hesaplarından ve web sayfasından açıklanacak, ödül töreni Haziran (2023) ayının ilk 2 haftası içerisinde yapılacaktır.

 

E)YARIŞMA TAKVİMİ

İlk Başvuru Formlarının gönderilmesi: 1 Mart 2023

Eser Son Başvuru: 6 Mayıs 2023

Ön Jüri Değerlendirme: 6-10 Mayıs 2023

Jüri Değerlendirme: 11-12 Mayıs 2023

Sonuçların Açıklanması: 12 Mayıs 2023

Ödül Töreni: 1-10 Haziran 2023 Arası

 

ÖDÜLLER

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü: Okula Dünya Klasikleri Kitap Seti, Özel okul Ödülü, Okula Plaketi

Birincilik Ödülü: Öğrencilere Tablet, Plaket, Katılımcı Okula Plaketi

İkincilik Ödülü: Öğrencilere Bluetooth Uyumlu Digital Kol Saati, Plaket, Katılımcı Okula Plaket

Üçüncülük Ödülü: Bluetooth Kulaklık, Plaket, Katılımcı Okula Plaket

Konak Belediyesi Özel Ödülü: Öğrencilere Plaket, Katılımcı Okula Dünya klasiklerinden kitap seti, Katılımcı Okula Plaket

Jüri Özel Ödülü: Öğrencilere plaket, Katılımcı Okula Dünya klasiklerinden kitap seti, Katılımcı Okula Plaket

 

JÜRİ ÜYELERİ

Engellilerle ilgili çalışan Sivil Toplum Örgütlerinin Üyeleri

Sanat ve Tasarım alanında öğretim veren Üniversitelerin öğretim görevlileri,

Sanatçılar

DANIŞMA KURULU

Engellilerle ilgili çalışan Sivil Toplum Örgütlerinden üyeleri Sanat ve Tasarım alanında öğretim veren Üniversitelerin öğretim görevlileri, Sanat ve Tasarım alanında öğretim veren Üniversitelerin gönüllü öğrencileri

 

ESER GÖNDERME VEYA TESLİM ADRESİ

Mail: konakengelsizyasam@gmail.com

Yarışma Koordinatörü: Aslı Yapağılı

İletişim Numarası: 0507 4722107

Formlar ve Ayrıntılar için Web Adresi: www.konak.bel.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

two × three =