Genç Liderler Akademisi Proje Yarışması

GENÇ LİDERLER AKADEMİSİ PROJE YARIŞMASI

 

Proje Yarışmasının Amacı:

 

Genç Liderler Akademisi proje yarışması ile öğrenciler arasında sosyal sorumluluk bilincini artırmak, liderlik algısının oluşturulmasına katkı sağlamak ve öğrencilerin geleceğe yönelik kariyer hedeflerini daha büyük bir vizyon ile çizmeleri hedeflenmektedir.

 

Proje Yarışmasının Aşamaları

1 – Aynı okulda okuyan 3 öğrenci bir grup oluşturur. gencliderlerakademisi.com web sitesinde yer alan başvuru formu doldurulur. Başvuru formunda yer alan 400 kelimelik liderlik motivasyonunu anlatan yazı ön eleme olarak değerlendirilmektedir.

2 – Ön değerlendirme neticesinde başarılı olan gruplar çeşitli eğitim ve seminerlerin yer alacağı ‘Hayallerin, Kariyerin ve Sen’ temalı “Genç Liderler Zirvesi”ne katılmaya hak kazanırlar. (12-13 Aralık 2015)

 

“Genç Liderler Zirvesi”ne katılan öğrenciler ilk gün Türkiye ve dünya ölçeğinde başarılı olmuş tecrübeli ve uzman liderlerden öneriler dinleyecekler; kendi gelecekleri ve kariyerleri ile ilgili düşünme ve hayal kurma fırsatı bulacaklar; ve kendi markalarını oluşturma ve iş hayatına yönelik yetkinliklerini geliştirme ile ilgili kapsamlı bir eğitim almış olacaklar. Zirve’nin eğitim kısımları Dr. Fahri Karakaş tarafından verilecektir. Dr. Karakaş 2010 yılında Emerald ve Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından dünyanın en iyi Liderlik ve Kurumsal Gelişim araştırması ödülüne layık görülmüştür.

 

Zirvenin eğitim kısmında verilen ortak tema üzerinden gerçekleştirilecek olan takım çalışmaları aşağıda yer alan kriterler doğrultusunda değerlendirilir.

  • Sıradışı Fikir Üretme Potansiyeli ve Fikir Kalitesi   %20
  • Görsellik, İfade Biçimi ve Sunumu   %20
  • Bilgi İçeriği, Fizibilite, Uygulama Planı, Detaylı Düşünme Kanıtları   %20
  • Küresel Vizyon ve 21. Yüzyıl Perspektifi   %20
  • Kreatif Marka, İnovasyon ve Yenilikçilik Oluşturabilme    %20

 

3 – Zirvede gerçekleştirilen takım çalışmaları sonucunda başarılı olan takımlar video aşamasına geçmeye hak kazanırlar. Bu aşama, takımları finale taşıyan son aşamadır. Video aşamasını da başarı ile tamamlayan takımlar finale kalarak belirtilen proje konusu üzerinde 2 aylık bir hazırlanma süresi geçirirler.

 

Proje Yarışmasının Takvimi;

  • Web sitesi üzerinden yapılacak başvuru tarihleri:12 Ekim 2015 – 13 Kasım 2015
  • Başvuruların değerlendirilmesi: 16 Kasım 2015 – 30 Kasım 2015
  • Genç Liderler Zirvesi’ne katılmaya hak kazanan takımların açıklanması: 2 Aralık 2015
  • Genç Liderler Zirvesi: 12 Aralık 2015 – 13 Aralık 2015

 

Ödül;

Finale kalan tüm takım üyelerine katılım sertifikası verilir.

Yarışma sonucunda ilk 3’e kalan takım üyeleri çeşitli hediyeler ile ödüllendirilerek birinci olan takım Silikon Vadisine gitmeye hak kazanır. Bu ödül, öğrencilere, dünyaya yön veren ve teknolojinin kalbi olan Silikon Vadisi’nde ünlü şirketleri gezme (PayPal, EBay, Google, Intel, Facebook, Yahoo, Twitter, LinkedIn, ve Apple) ve bu şirketlerin üst düzey yöneticileri ile biraraya gelme, aynı zamanda dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Stanford Üniversitesi ve UC-Berkeley Üniversitesi’ni ziyaret etme ve buralarda görev yapan başarılı Türk bilim adamlarının laboratuvar araştırmaları ve bilimsel çalışmaları hakkında bilgi alma fırsatı sunmaktadır. Üniversite adayı olan öğrencilerin ufuklarının açılmasında ve geleceğe yönelik kariyer hedeflerinin belirlenmesinde bu ödül büyük rol oynamaktadır.

 

İletişim:

Yarışmamız hakkında detaylı bilgiye www.gencliderlerakademisi.com web adresinden ulaşabilir veya 0 242 245 01 28 numaralı hattan her türlü sorunuza yanıt alabilirsiniz.