Genç Klasikçiler Festivali

Genç Klasikçiler Festivali üç yıldır ücretsiz olarak Seyrantepe halkına ve tüm müzikseverlere akademik müzik adı altında Batı Klasik müziği, Türk Klasik müziği, Caz ve Halk müziğini ulaştırmaktadır. Festivalimiz her sene bir konsept dahilinde gerçekleşmektedir. Bu seneki konseptini “OYUN” olarak belirleyen festival, günümüz oyun kurallarını ahlaki ve anlaşılır bir formatta kullanarak şehrin, müziğin ve hayatın tadına ve farkına varırken öğrenebilecek bir oyunu festivalin içine yerleştiriyor. İzleyicileri ve müzisyenleri kapsayacak olan oyunda, amaç festivali öncelikle Seyrantepe’nin ve şehrin farklı mekanlarına yaymak ve tüm şehri festivale dahil etmek.

 
Genç Klasikçiler Festivali etkinliklere katılım sağlayan izleyicilere çeşitli görevler vererek insanları şehrin, müziğin ve hayatın tadına varmalarını ve şehri yaşayarak tanıma fırsatını yakalayacakları bir oyunu 10 gün boyunca sürecek festivalin formatı haline getiriyor.
 
Konserlere katılan tüm izleyiciler kendilerine dağıtılacak görevleri yerine getirdikçe, izledikleri konserlerdeki genç sanatçılara oy verdikçe ve konserlere katılmaya devam ettikleri sürece puan kazanacaklar ve bu puanların sonunda da dereceye girenler birbirinden farklı ve değerli armağanları hak edeceklerdir.
 
Festival, konserlerde verilen görevlerle izleyicilerin şehre karışmasını, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmalarını ve birbirleriyle iletişime geçmelerini teşvik etmektedir.
 
Festivale her sene hem yurtiçi ve hem de uluslararası başvurular almaktadır. Bu sene festivalimizin son başvuru tarihi 1 Şubat 2012’dir. Belki sizin sitede duyurular kısmında 4.Uluslararası Genç Klasikçiler Festivali’nin başvurularının başladığının, son başvuru tarihinin 1 Şubat 2012 olduğunu, Batı Klasik müziği, Türk Klasik müziği, Halk müziği ve Caz müziğine yer verecektir.
 
Festivalle ilgili daha detaylı bilgiyi www.gencklasikciler.org adresinden ulaşabilirsiniz.