GENÇ KASTAMONU ÇALIŞMA GURUBU BURSU

BURS VE EĞİTİM YARDIMI MÜRACATLARI
DEĞERLİ KARDEŞLERİM

BU YIL ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SINAVINA GİREN 1.860.000 DEN FAZLA ADAY İÇİNDE TÜRKİYE’NİN VE İSTANBUL’UN GÜZİDE ÜNİVERİSTELERİNİ VE BÖLÜMLERİNİ KAZANMA BAŞARISI GÖSTEREN SİZ KARDEŞLERİMİ KUTLAMAK İSTİYORUM.

YENİ BİR EĞİTİM DÖNEMİNE BAŞLIYORUZ. ÖNCELİKLE HEPİNİZE BU YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE BAŞARILAR DİLERİM.

DERNEĞİMİZİN BURS VE EĞİTİM YARDIMLARI BU GÜNE KADAR SADECE İSTANBULDAKİ ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİMİNE DEVAM EDEN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN SÖZ KONUSU OLMAKTAYDI. BU YIL YÖNETİM KURULUMUZCA YAPILAN DEĞERLENDİRMELER VE İSTANBUL DIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERDE OKUYAN ARKADAŞLARIMIZIN YOĞUN TALEPLERİ NETİCESİNDE BURS MİKTARIMIZIN %20 LİK KISMINI İSTANBUL DIŞI BURSLAR İÇİN AYIRMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

2000 YILINDAN BERİ KASTAMONU GENÇ ÇALIŞMA GURUBU OLARAK ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRENİMİNİ SÜRDÜREN ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BURS VE EĞİTİM DESTEĞİ YARDIMLARIMIZ BU YILDA AŞAĞIDAKİ USUL VE ESASLARA GÖRE YAPILACAKTIR.

İLK DEFA BURS BAŞVURUSUNDA BULUNACAKLAR

2012-2013 ÖĞRENİM DÖNEMİNDE İLK DEFA İSTANBUL VEYA İSTANBUL DIŞINDAKİ ÜNİVERSİTELERE KAYDI YAPTIRAN ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZ AŞAĞIDAKİ BURS MÜRACAT FORMUNU DOLDURACAK VE İSTENEN EVRAKLARI HAZIRLAYACAKLARDIR.

2011-2012 YILINDA BURS ALANLAR

DERNEĞİMİZDEN GECEN YIL BURS ALAN VE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ DEVAM EDEN ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZ DA AŞAĞIDAKİ MÜRACAT FORMUNU DOLDURUP, İSTENEN EVRAKLARI HAZIRLAYACAKLARDIR.

KURUMLARDAN 2011-2012 DÖNEMİNDE BURS ALANLAR

2011-2012 DÖNEMİNDE DERNEĞİMİZ DESTEKCİSİ OLAN KURUM VE KURULUŞLARDAN YİNE BİZİM YÖNLENDİRMEMİZLE DİREKT OLARAK BURS ALAN ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZ DA, BURS MÜRACATLARINI YENİLEYİP EVRAKLARINI DERNEĞE ULAŞTIRICAKLARDIR. KURUM VE KURULUŞLARDAN ALINAN BURSLAR DERNEK BURSLARI İLE AYNI MİKTARDA OLUP, SADECE BAZI KURUM VE KURULUŞLARIN İLGİLİ BURSLARI MEVZUATLARI GEREĞİ DİREKT ÖĞRENCİ ARKADAŞLARA ÖDEME YAPMAKLARINDAN KAYNAKLANMAKTADIR.

YURDIŞINDA EĞİTİMİNE DEVAM EDENLER

MUHTELİF ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARI İLE YURTDIŞINDA EĞİTİMİNE DEVAM EDEN ARKADAŞLARIN YURTDIŞINA GİDİŞ ŞEKLİNE GÖRE BURSLARININ DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ DERNEĞİMİZ AKADEMİK KURULUNCA VERİLECEK KARARA GÖRE OLACAKTIR. BU DURUMDA OLAN ARKADAŞLARIN BURS MÜRACAT FORMUNU TEKRAR DOLDURMASI VE ÖZEL DURUMLARINI AYRICA BİLDİRMESİ GEREKMEKTEDİR.

ÖZEL ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRENCİ OLANLAR

ÖZEL VE VAKIF ÜNİVERSİTELERİNDE %100 BURSLU OLARAK ÖĞRENİM GÖREN ARKADAŞLAR BURS MÜRACATINDA BULUNABİLİRLER. BUNUN DIŞINDA KISMİ BURSLU OLANLARIN MÜRACATLARI DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

MASTER VE DOKTORA ÖĞRENCİLERİ

MASTER VE DOKTORA PROGRAMLARINDA ÖĞRENİMİNE DEVAM EDEN ARKADAŞLARIN BULUNDUKLARI ÜNİVERSİTELERDE ASİSTAN OLARAK MAAŞ ALMAYAN ARKADAŞLAR BURS MÜRACATINDA BULUNABİLİRLER.

MÜLAKATLAR VE DEĞERLENDİRMELER

01-30 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK OLAN MÜRACATLARIN ARDINDAN YİNE WEB SAYFAMIZDA İLAN EDİLEN TARİH VE YERDE MÜLAKAT YAPILACAKTIR.

MAZERETSİZ OLARAK MÜLAKATA KATILMAYAN VEYA EKSİK EVRAĞINI MÜLAKAT GÜNÜNE KADAR TAMAMLAMAYAN ARKADAŞLARIN 2012-2013 EĞİTİM YILI BURS MÜRACATI DEĞERLENDİRİLMEYECEKTİR.

MÜLAKAT DERNEĞİMİZ AKADEMİK KURULU TARAFINDAN YAPILACAK OLUP, MÜLAKAT SONUÇLARI DERNEK WEB SAYFASINDAN DUYRULACAKTIR.

BURS VE ÖĞRENCİ YARDIMLARI İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR BİLGİ EDİNMEK İSTEYEN ARKADAŞLARIN [email protected] ADRESİNE EMAİL ATMALARI TÜM ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZA ÖNEMLE DUYRULUR.

SAADETTİN ÇAY | BAŞKAN

Genç Kastamonu Çalışma Grubu
www.genckastamonu.org
İletişim: [email protected]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

18 + eighteen =