Genç Hayat Öykü, Şiir ve Resim Yarışması Nasıl Bir Dünya İstiyorum?

Öykü, Şiir ve Resim Yarışması
Öykü, Şiir ve Resim Yarışması

Gençlerin nasıl bir dünyada yaşamak istediklerini ve bu dünyayı yeteneklerini konuşturarak kaleme alacağı Öykü, Şiir, Resim yarışması.

Genç Hayat “Nasıl Bir Dünya İstiyorum?”
400 Sayı.… Gençliğin kürsüsü şiarıyla çıkılan bu yolda çizgisini kaybetmeyen, her okuyanda mutlaka bir iz bırakan, gençliğin sesini birleştiren, sorunlarının ortaklığına ayna tutan ve çözümlerini tekrar tekrar hatırlatan 400 sayı… “Herkes bizim hakkımızda bir şeyler yazıp çiziyor, peki biz gençler ne istiyoruz, bizim kendimiz için yazıp çizdiğimiz şeyler neler?” diyerek kendi alanlarımızı açmaya çalıştık. Bizim kendi sesimizi duyurmak için kullandığımız, sorunlarımızı, taleplerimizi anlatabildiğimiz bu dergide binlerce gencin izi var.

400 sayılık bir emeğin üstüne bu sayıya binaen İzmir Genç Hayat okurları, yazarları, okutucuları olarak “Öykü-Şiir-Resim Yarışması” düzenlemeye karar verdik. Yaşadığımız düzenin hayatımızın ortasında duran sorunların yegâne sebebi olduğunu bildiğimiz böyle bir dönemde hayatımızı ve geleceğimizi kendimiz yazalım istedik. “Nasıl Bir Dünya İstiyorum?” temalı yarışmamıza liseli ve üniversiteli gençler başta olmak üzere 15-25 yaş arası mezun, işçi, işsiz gençler de katılabilecek. 3 farklı alanda gerçekleşecek yarışma da değerlendirmeler lise, üniversite düzeyi olarak 2 ayrı değerlendirme kıstasına tabi tutulacak.

Ödüller
Birincilere – 1500 TL
İkincilere – 1000 TL
Üçüncülere – 750 TL

Son Başvuru : 11 Şubat 2022
Eserlerin Son Gönderimi : 25 Şubat 2022
Ödül Töreni : 20 Mart 2022

genchayatyarismasi.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

4 × four =