Genç Hackathon “Katılımcılığın Dijital Hali” yarışması

Genç Hackathon “Katılımcılığın Dijital Hali” yarışmasına teknolojiye meraklı ve yeteneklerine güvenen tüm gençlerimizi bekliyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin profesyonel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, gençlerin inovasyon ve girişimciliğe olan ilgisini artırmak, üretilen projelerden kazanılacak fayda ile genç istihdamın iyileştirilmesi ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın çeşitli odak alanlarda ihtiyaç duyduğu çözümlerin gençler ile birlikte geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmadır.

Hackathon, belirlenmiş bir konuda yenilikçi fikri olan takımların; kısıtlı süre ve sabit bir ortam içerisinde iş geliştirme, tasarım ve kodlama yeteneklerini kullanarak projelerini geliştirdikleri yarışmadır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Hackathon’un konsepti Katılımcılığın Dijital Hali!

2022 yılını Gençlik Katılımı Yılı ilan eden Gençlik ve Spor Bakanlığı; gençlerin karar alma ve uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımını sağlayacak dijital çözümleri gençlerle birlikte geliştirmek istiyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genç Hackathon ile kamu kurumları ile gençler arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla gençlerimizden kamu kurumlarının sunduğu hizmetlerin performansının takip edilmesi, sunulan hizmetlerin etkili şekilde duyurulması ve izleme, ölçme ve değerlendirmesinin yapılmasını sağlayacak çözümler bekliyor.

Gençlerin Bakanlığı olarak fikrine güvenen tüm genç takımları; teknolojiyi ve sosyal yeteneklerini kullanarak dijital ve yenilikçi çözümler geliştirmek üzere kesintisiz 26 saat sürecek bir maceraya davet ediyoruz! Ayrıca kazanan takımları büyük ödüller ve sürprizler bekliyor.

Ödüller
Genç Hackathon birincilik ödülü 15.000 TL
Genç Hackathon ikincilik ödülü 10.000 TL
Genç Hackathon üçüncülük ödülü 5.000 TL

Başvuru Koşulları
14-29 yaş arasındaysan; en az 3 en fazla 4 kişiden oluşan takımını kur ve Genç Hackathon’a başvur

Başvurulan fikrin özgün ve daha önce geliştirilmemiş olması gerekmektedir. Projeni Genç Hackathon’da geliştirmeni bekliyoruz.

18 yaşın altındaysan ve finale kaldıysan veli izin dilekçeni getirmeyi unutma.

Etkinlik Tarihi: 17-18 Mayıs
Etkinlik Yeri: Altındağ Spor Salonu
Örnek, Faik Suat Cd. No:6, 06090 Altındağ/Ankara

YORUM YOK

Exit mobile version