GENÇ GİRİŞİMCİLER YARIŞMASI

GENÇ GİRİŞİMCİLER YARIŞMASI

KAPSAM
Yarışmaya tüm üniversitelerin ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrencileri girişimcilik projeleri ile katılabilecektir. Proje konusu çalışmanın daha önce başkası tarafından yapılmamış olması ve herhangi bir yarışmada ödül almamış olması şarttır.
BAŞVURU

Yarışmacılar bireysel olarak veya takımlar halinde yarışmaya katılabilirler.
Yarışmacılar birden fazla proje ile yarışmaya katılabilirler.
Takım başvurularında takım liderinin belirlenmesi gerekmektedir ve iletişim sorumlusu takım lideridir.
Yarışmacılar tarafından Başvuru Formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
Fikri ve sınaî haklar kapsamında bütün sorumluluk yarışmacıya/yarışmacılara aittir.
Proje daha önce ödül almamış veya uygulanmamış olmalıdır. Bu konudaki sorumluluk yarışmacı/yarışmacılara aittir.
3. Şahıslar ve taraflar hakkında açılacak kanuni ve hukuki süreçler, davalar ve yasal takipler yarışmaya başvuruda bulunmuş yarışmacı/yarışmacılar tarafından üstlenilecektir.
Final yarışmasına kalan projeler için yarışmacı/yarışmacılar internet sitesinde yayınlanan Proje Hak ve Yükümlülükleri ve Gizlilik Sözleşmesini imzalayarak teslim etmelidir. Projenin etik uygunluğu (gerekli ise) yarışmacılar tarafından belgelenmelidir.
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
DEĞERLENDİRME
Yarışmada değerlendirme 2 aşamada yapılacaktır.

Ön Elemeler
Projelerin final yarışmasına kalıp kalmayacağı değerlendirmek için yarışma jürisi tarafından ön eleme yapılacaktır. Ön elemede yarışmacıların doldurdukları başvuru formu incelenecektir. Bu nedenle yarışmacıların 15 Nisan 2013 tarihine kadar “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinde yer alan Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmaları gereklidir.

Jüri Değerlendirmesi
Ön elemeden geçen ve finale kalan projeler 30 Nisan 2013 tarihinde duyurulacaktır. Finale kalan projeler poster olarak hazırlanarak 13-16 Mayıs 2013 tarihlerinde sunulmak üzere hazırlanacaktır. Yarışmacıların final değerlendirmelerinde posterleri ile birlikte komisyon tarafından ilan edilen yarışma alanında hazır olmaları gerekmektedir.
Birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerini kazanan yarışmacılar final günü belirlenecek, ayrıca “baharsenligi.cbu.edu.re”adresinden de duyurulacaktır.
ÖDÜLLER
Yarışma turuna katılacak yarışmacıların Manisa’ya ve yarışmanın yapılacağı mekâna ulaşım giderleri ile konaklama ücretleri yarışmacının kendisine aittir. Ödül töreni, 16 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak, yeri ve saati “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden ilan edilecektir.

İlk üçü paylaşanlara ödüller takdim edilecek, verilecek ödüller “baharsenligi.cbu.edu.tr” adresinden daha sonra duyurulacaktır.

Ödüller takım adına takım liderine verilir. Ödülün takım içinde dağılımı takım üyelerinin sorumluluğundadır.
Ödüllerden doğabilecek her türlü vergi ve yükümlülükler yarışmacı/yarışmacılara aittir. Ödül alan projenin yukarıda belirtilen tüm şartlara uygun olmadığı veya projenin başka bir kişiye ya da kuruma ait olduğunun saptanması halinde ödül bu yarışmayı düzenleyen kurum tarafından kanuni faizi ile birlikte geri alınacaktır.
Tüm yarışmacılara katılım belgeleri verilecektir.
Dereceye değer proje bulunamazsa ödül verilmez. Projenin ödüle layık olup olmadığının takdiri ise jüri üyelerine aittir. Herhangi bir dereceye layık projenin olmaması halinde diğer projelerin dereceleri yükseltilmez.
SON BAŞVURU TARİHİ
Yarışmanın son başvuru tarihi 15 Nisan 2013 saat 17:30’dur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin