Genç Ekonomistler için 2016 WTO Kompozisyon Yarışması

Dünya Ticaret Organizasyonu ticaret politikaları ve genç ekonomistler arasında uluslararası ticaret işbirliği ve WTO ile akademik topluluklar arasında işbirliğinin güçlendirilmesi konularında yüksek kalitede araştırmayı destekleyen Genç Ekonomistler için 2016 WTO Kompozisyon Yarışması başlattı.

Başvuran kişilerin doktora derecesi olmalı ya da doktora programını bitiriyor durumda olmalıdırlar, eğer 30 yaş üstündeler ise Doktora tezlerini savunmalarının üzerinden iki seneden fazla zaman geçmemiş olmalı.
Eğer tezlerini bir başka yazarla beraber yazdılar ise, bu şart onlar içinde geçerlidir.Ticaret politikaları ve uluslararası ticaret işbirliği konularına hitap eden yaklaşık maksimum 15.000 kelime içeren bir kompozisyon yazmaları gerekecektir.

Kazanan yazar 5000 CHF (İsviçre Frangı) ödülünü alacak ve kompozisyon WTO Çalışma Kağıtları Serisinde yayınlanacaktır.

Eğer bir başka yazarla beraber birlikte yazıldı ise , ödül yazarlar arasında pay edilecektir.
Kazanan yazarlar Avrupa Ticaret Çalışma Grubu (ETSG)’nin Eylül 2016’da Finlandiya’nın Helsinki’de yapılacak yıllık toplantısına davet edileceklerdir.

Başvurular essay.award@wto.org adresine gönderilmeli ve kompozisyon ile yazarın PDF formatında ayrı ekte CV’sini de içermelidir.

Son başvuru: 1 Haziran 2016.
Daha fazla bilgi için tıklayınız