GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI

2012  GELİNLİK TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ
TEMA- Kuğu Gölü

Kimler Katılabilir?
 TC vatandaşı olmak, 
 En az lise ve dengi okul mezunu,
 30 yaşını aşmamış,
Yarışmaya katılım bireysel olacaktır. Kurum ya da ticari firma adına katılım yapılamaz.Ancak profesyonel çalışma yapanlar bireysel katılım yapabilir.
 Öğrenim durumunun belgelenmesi,(Milli Eğitim Bakanlığı onaylı giysi tasarımı sertifika programına katılan\tamamlayan, Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinde okuyan/mezun , Meslek Yüksek Okulu ve Üniversitelerin ilgili bölüm eğitimini alan/mezun)

Katılımcı Yükümlülükleri

 Finale kalan koleksiyonların fuar tanıtım çalışmalarında kullanım hakkını, bir yıl süreyle hiçbir koşul gözetmeksizin İZFAŞ’a devretmiş sayılacaktır.
 Yarışma sonrası dereceye giren finalistlere verilecek ödüller dışında İZFAŞ ve destekleyen diğer kurumlardan hiçbir talepte bulunamazlar.
 Tasarım detayları,
Renk: Beyaz ve Kremin bütün tonları.
Temel Malzeme: İpeksi yüzeyler, Ziberlin,Mikado,Şantuk,Tafta, Saten Düseş,Dantel,Sanal Tül, Organze  vb. kaliteler.
Yüzde 80 belirtilen malzemeler, yüzde 20 serbest malzeme kullanılabilinir.
Yarışmacılar Aralık 2011  tarihine kadar portfolyalarını İZFAŞ’a elden veya posta yoluyla teslim etmesi gerekmektedir. Her yarışmacı üç farklı silüette tasarım çizimi ile bir portfolyo hazırlayabilir.
 Jüri tarafından yapılacak ilk eleme sonucunda seçilen finalistler portfolyolarında yer alan tasarımlarından bir tanesini hazırlayarak 13 Şubat’ta yapılacak final elemesi için  İZFAŞ’a teslim etmesi gerekmektedir.
 Taahhütnamede yer alan hususlar ile ilgili bir durumun tespiti halinde dereceye giren yarışmacıların ödülleri nakden geri tahsil edilecektir.

Değerlendirme Kriterleri

Tasarımdaki yaratıcılık ve özgünlük,
Teknik olarak uygulanabilirlik,
Giyilebilirlik,
Malzemeyi doğru ve yerinde kullanma,
Ödüller
 
1. 7500 TL
2. 5000 TL
3. 3000 TL

Yarışmanın Birincisi 2014 If Wedding Fashion İzmir Fuarı’nda kendi koleksiyonundan oluşan bir defilesini sponsor desteği ile gerçekleştirecektir.

İletişim :
Şebnem Şendil  – Kıvılcım Erdem
Tel:  0 232 497 11 62  – 497 11 43
Fax: 0232 497  11 59
e-mail: [email protected][email protected]