Gelin Bahçemizi birlikte büyütelim

Yaşınız, ilgi alanlarınız ve uzmanlığınız ne olursa olsun, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde gönüllü olarak yapabileceğiniz çok şey var!

Ali Nihat Gökyiğit Vakfı’nın genelde biyolojik çeşitliliğin, özelde bitki çeşitliliğinin hayati önemi, korunması ve tanıtılması amacıyla gerçekleştirdiği toplumsal bir faaliyet olan Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nin temel hedeflerinden biri, bitkiler dünyası hakkında oluşturulmuş zengin bilgi birikimini toplumla paylaşmaktır. NGBB, İstanbullular için bir nefes alma noktası oluşturmanın yanı sıra, botanik alanında bir araştırma, eğitim ve öğrenim merkezidir.

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi’nde gönüllü olmak için, Bahçemizin amaçlarını ve değerlerini benimsemek ve haftada en az iki saatinizi Bahçemize ayırmanız gerekiyor. Ancak haftalık düzenli gönüllülük saatleri sizin için mümkün değilse, çeviri yapma, web desteği, fon bulma, network oluşturma, tek günlük etkinliklerde yer alma, yürütülen kampanyalara destek verme gibi konularda daha serbest olarak gönüllülük yapmanız da mümkündür.

Gönüllümüz olmak istiyorsanız, 21 Ocak Cumartesi günü saat 11:00’de yaptığımız Bahçe Tanıtım ve Tanışma Toplantımıza katılmanızı rica ediyoruz. Katılımınızla ilgili lütfen [email protected] adresine bilgi veriniz.

Gönüllü olarak neler yapabilirsiniz?

· Gönüllü bahçıvanımız olabilirsiniz.

· Çocuk ve yetişkinler için eğitimler vererek gönüllü eğitmenlik yapabilirsiniz.

· İletişim ve kaynak konusunda Bahçemize destek olabilirsiniz.

· Bahçemizin grup ziyaretçileri için gönüllü rehberlik yapabilirsiniz.

· Kütüphanemizin daha çok kişiye ulaşması için kütüphane gönüllüsü olabilirsiniz.

· Herbaryumumuzda bilim gönüllüsü olarak çalışmalarımıza destek verebilirsiniz.

Cumartesi görüşebilmek umuduyla…

 

Fatma Gülenç
NGBB Gönüllü Sorumlusu