Ana SayfaeTwinning Öğretmen ProjeleriGELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETWİNNİNG PROJESİYLE YENİDEN HAYAT BULUYOR

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ETWİNNİNG PROJESİYLE YENİDEN HAYAT BULUYOR

Cahit Kural İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri İlkay Duru rehberliğinde e -Twinning kapsamında yürüttükleri “GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI” adlı projeyi tamamladılar. Projeyle unutulmaya yüz tutmuş  çocuk oyunlarının yeniden hayata kazandırılması amacıyla 7 Kiremit, İstop ve 9 taş gibi  çocuk oyunları tanıtıldı ve oynandı.

Eskişehir ve Sivas illerimizden 10 Türk öğretmenin (, İlkay DURU Tepebaşı Cahit Kural İlkokulu ESKİŞEHİR,  Mesut YILDIRIM, Selvi ERDOĞAN, Ayhan KAYALI, Süheyla ÖZKAN, Deniz KILIÇ   Aşık Veysel İlkokulu Şarkışla/SİVAS, Harun ELİŞ , Kahraman Köseoğlu İlkokulu Şarkışla, İmmihan BİRİCİK Fikri Tuncel İlkokulu SİVAS, Sergen DEMİR Suşehri RAM, Arife KEZER Suşehri Toki Kösedağ İlkokulu SİVAS ) yürütmüş olduğu projede öğrenciler hem geleneksel çocuk oyunlarını tanımış oldular, hem oyunun  üç boyutlu tasarımını yaparak yaratıcılıklarını ,  hem de görsel sanat çalışmaları yaparak  sanatsal yeteneklerini ortaya koymuş oldular.

Öğrenciler bu projeyle aynı zamanda çeşitli web2 araçlarını kullanarak öğrenmeyi daha kalıcı ve eğlenceli hale getirdiler. Öğrenci  webinarında web2 araçlarından  Kahoot ile oynadıkları oyunla inanılmaz eğlendiler.

Proje GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARInın başka öğrencilere de  tanıtılmasına ve yaygınlaştırılarak oynanmasına katkıda bulundu.

9 taş oyun videomuz için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://youtu.be/raG7gahJnLg

 

WhatsApp Image 2022 05 07 at 14.45.26 1 min

 

WhatsApp Image 2022 05 07 at 14.45.26 min

WhatsApp Image 2022 05 07 at 14.45.27 1