Gelecek Yazarları TÜBİTAK 4004

doğa eğitimi
TÜBİTAK 4004

TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları kapsamında desteklenen bu projenin amacı, ortaokul öğrencilerinin bilim ve teknolojide meydana gelen değişimler sonucunda toplum ve çevrede meydana gelen ya da gelebilecek değişimlere ilişkin farkındalıklarını artırmak ve bilim kurgu konulu eleştirel okuma ve yaratıcı yazma etkinlikleri ile fen-teknoloji-toplum-çevre ilişkisi kurmalarını sağlamaktır.

TÜBİTAK 4004 GELECEK YAZARLARI, 5-11 EYLÜL 2021, ERBAA, TOKAT

Okumayı seven, bilime meraklı, yaratıcı yazmaya ilgisi olan ortaokul öğrencileri ile8 farklı şehirden 16 eğitmenin bir araya gelerek 52 farklı etkinliği bir hafta boyunca gerçekleştirmeleri planlanmıştır.

Projeye TOKAT ERBAA İLÇESİNDE ÖĞRENİM GÖRMEKTE OLAN 6. ve 7. SINIF ÖĞRENCİLERİ BAŞVURABİLİR. Toplam 24 öğrenci katılımcı olarak seçilecektir. Başvurular 21 Haziran – 15 Temmuz 2021 arasında açık kalacaktır. Başvuru sonuçlarının ilanı 21 Temmuz 2021’de gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların konaklama, iaşe ve kırtasiye giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Öğrencileri 5 Eylül ve 11 Eylül 2021 tarihleri arasında Familya otelde konaklama gerçekleştireceklerdir.

Seçilen öğrencilere 1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren, öğrencilerin projeye katıldıklarında okumuş olmaları beklenen (istenen), 3 kitap hediye edilecektir.

Kitaplar:
Isaac Asimov-Ben, Robot
John Wyndham-Krizalitler
John Wyndham-Triffidlerin Günü (Şüpheli Erdemleriyle Birlikte Kaybolup Gitmiş Bir Dünya)

Proje Ekibi:
Feyza YÜKSEL
Dr. Emre YILDIZ
Yusuf Kadir DEMİRKAZAN

İletişim Bilgileri:
E-posta: www.gelecekyazarlari@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/groups/gelecekyazarlari

Başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak gelen formu eksiksiz ve doğru doldurduğunuzdan emin olunuz.

Başvuru Linki: https://forms.gle/U7S9yepC3in3tmrC9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fourteen − 1 =